Держдеп включив Україну в «стратегічний діалог» США і Росії

22 червня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Інтегрований стратегічний діалог, ініційований між США і Росією за результатами зустрічі Байден-Путін, буде охоплювати питання України. Також до переліку питань увійдуть теми по Сирії і поверненню дипломатів.

Як заявив прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс під час брифінгу, зараз сторони перебувають в процесі планування першої зустрічі.

«Існує цілий перелік питань, які були порушені під час цього саміту і залишатимуться темами для обговорень між Сполученими Штатами і Російською Федерацією. Низка пріоритетних питань – таких, як Україна, забезпечення гуманітарного доступу в Сирії або наповнення штату наших посольств – ці питання продовжать бути темами дискусій на робочому рівні», – заявив Прайс.

При цьому Прайс зазначив, що делегація США «на чолі з високопоставленим представником Держдепартаменту» планує обговорити насамперед такі кроки з контролю над ядерними озброєннями. За його словами, одним з головних питань такої взаємодії на нинішньому етапі є звуження ризиків виникнення ядерної війни.

Прайс зазначив, що за результатами зустрічі президентів Байдена і Путіна в Женеві минулого тижня навряд чи можна говорити про позитивний вердикт щодо основних питань. Тому для досягнення результату знадобиться час, зазначив він.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі