Юрій Раделицький

Юрій Раделицький

Депутат Львівської обласної ради, партія «За майбутнє»

Держгеокадастр розбазарює наші землі

Юрій Раделицький | 23 березня 2021 Думка
Share Button
Ілюстративне фото
Після завершення децентралізації, коли утворились нові об’єднанні територіальні громади, вони зіткнулись з тим, що користуючись виборчим періодом у вересні-листопаді 2020 року, Державна служба з питань картографії, кадастру та геодезії самовільно «роздала» сотні гектарів землі за межами населених пунктів.

Ми маємо вже вісім офіційних звернень від керівництва ОТГ області, але мова йде про крадіжку сотень гектарів землі. Держгеокадастр роздав десятки гектарів земель у приватну власність фізичним особам, в тому числі пасовища якими користувались громади.

Що ми зробили, щоб зупинити свавілля Держгеокадастру?

1. Як голова постійної комісії з питань АПК, підприємництва та інвестицій, підготував на сесію Львівської обласної ради звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо припинення повноважень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в частині передачі у приватну власність та/або користування земель поза межами населених пунктів новоутворених територіальних громад.

2. На комісії ми вирішили скерувати звернення до начальника Головного управління Держгеокадастру Львівської області Андрія Кавецького з вимогою пришвидшити процес передачі земель з державної в комунальну власність новоутворених територіальних громад.

3. Звернулись до поліції Львівської області, а керівник Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський обіцяв особисто взяти дане питання на контроль.

4. Маємо підтримку у Верховній Раді – депутатська група «Партія «За майбутнє» підтримує законопроект №2194: Щодо дерегуляції земельних відносин, який передбачає передачу земель державної власності поза межами населених пунктів (окрім земель, що потрібні державі для виконання їх функцій – полігони, стрільбища і т.д.) до власності місцевих громад.

Надзвичайно важливо вберегти українську землю від розбазарювання, адже в умовах глобальної економіки та все більшої інтеграції України у світові економічні процеси. Саме агропромисловий комплекс може стати в авангарді розвитку української економіки та основою фінансової спроможності новостворених територіальних громад.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі