Дезінформація і агітація: хто і чому збурює Яворівщину?

17 лютого 2020 Львів, Політика
Share Button
Фото: ЯворівІнфо
Цими вихідними у Яворівському районі Львівщини панікували через коронавірус і закликали приєднуватись до Брюхович.

Минулі вихідні виявились доволі бурхливими для жителів Яворівщини. Селищем Шкло прокотилася новина, що у місцевий санаторій везуть на карантин інфікованих короновірусом українців, що повернулися з Китаю. А люди на елітних автівках їздили районом, агітуючи голів однієї селищної і кількох сільських рад долучитися до створення Брюховицької ОТГ.

Кореспондентка ІП Діло попросила голову Яворівської райдержадміністрації Андрія Шумського дати пояснення цим подіям.

– Андрію Миколайовичу, те, що новина про коронавірус виявилась фейковою, вже тепер знаємо. Але люди вважають, що не буває диму без вогню. Звідки взялися ці чутки? 

– Насправді у санаторії в селищі Шкло відбувалась перевірка з Києва. Приїжджала комісія з МВС і МОЗ, дивились, в якому він стані, перевіряли документацію. Хтось пустив чутки, що таким чином готують місце для інфікованих українців, які підхопили коронавірус у Китаї. Інформація швидко пішла по селищу, паніку почали розкручувати у соцмережах. Як результат, 16 лютого зібралась позачергова сесія Школівської селищної ради, депутати проголосували про неприпустимість використання санаторію для таких цілей.

Читайте також: Голова ЛОДА спростовує чутки про приїзд хворих коронавірусом

Я був на цій сесії за дорученям голови ЛОДА Максима Козицького. Пояснював, що ні очільник Львівської ОДА, ні обласне управління охорони здоров’я, ні я, і ніхто інший не отримували жодних доручень і розпоряджень щодо поміщення хворих до нашого санаторію. Потім вийшов у двір, де зібралося близько 300 переляканих людей. Говорив з ними, просив, щоб заспокоїлись, пояснював, що це неправдива інформація. На щастя, переконав. Люди заспокоїлись. навіть нині шлють мені повідомлення, дякують, хтось вибачається за зайві емоції…

– А що за історія із об’єднанням деяких населених пунктів Яворівщини разом із Брюховичами? 

– А це вже діяльність Брюховицького голови, який разом зі своїми людьми їздив до голів селищної і кількох сільських рад. Вони відвідали Івано-Франкове, Ясниська, Бірки, Рясне-Руське, Домажир, Вороцівське з ініціативою створення Брюховицької ОТГ і агітували приєднуватись до них. (За повідомленням пресслужби Брюховицької селищної ради, 16 лютого у Брюховичах відбулися громадські слухання щодо перспектив подальшої адміністративної та територіальної приналежності Брюхович, на яких було вирішено створити окрему Брюховицьку об’єднану територіальну громаду й не входити до складу Львівської ОТГ. – Авт.)

Але все це виглядає не дуже законно. Адже для вирішення таких серйозних питань слід проводити громадські слухання, вирішувати із громадою, а не з керівниками.

– Які настрої загалом щодо Брюховицької ОТГ в Яворівському районі? 

– Різні. Хтось за приєднання, хтось категорично проти. Точно будемо знати позицію громад у середу – в нас заплановані збори. Там все будемо вирішувати відкрито і чесно.

Розмовляла Ірина Львова

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі