Дія ID, підпис у смартфоні та інші онлайн-послуги: що готує Мінцифра у 2021 році?

21 січня 2021 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував нові цифрові проєкти та сервіси, як-от Дія ID, які запустить Мінцифра в першому кварталі 2021 року.

Про це він повідомив у Facebook.

«Ефективний менеджмент – 90% перемог. Ми будуємо організаційну структуру на рівні держави. У Верховній Раді є Комітет цифрової трансформації. За кожен проєкт у міністерстві відповідають мої заступники. З нашої ініціативи в березні 2020 року Кабмін ухвалив нову посаду CDTO (Chief digital transformation officer) – керівників цифрової трансформації в державних органах влади. У кожному міністерстві тепер є CDTO – цифрові заступники міністрів, які відповідають за конкретні напрямки та сфери. Є CDTO на рівні ОДА, міських рад. DTPM – на рівні проєктів Мінцифри. Також ми створили Дія Company – першу державну IT-компанію Мінцифри», – йдеться у дописі.

За словами міністра цифрової трансформації, щотижня проходять стратегічні наради з командами, де приймаються рішення з реалізації та випуску продуктів. Паралельно робочі групи працюють над нормативними змінами, функціоналу та впровадженням проєктів.

Серед нових сервісів, які запускає Мінцифра у 2021 році, – Дія ID, зміна місця проживання, будівельні послуги класів СС2 та СС3, податкові онлайн-послуги, електронний медичний висновок та автоматична реєстрація бізнесу.

Буде доступна зміна місця реєстрації онлайн, а також портал Дія додадуть нові будівельні онлайн-послуги – початок виконання будівельних робіт та введення в експлуатацію об’єктів класу СС2 та СС3. Крім того, з’явиться автоматична реєстрація бізнесу – автоматична реєстрація послуг для ФОП онлайн. Уже готуються відповідні зміни до законодавства про реєстрацію ФОП без участі реєстратора.

Для запуску усіх цих сервісів Мінцифра розробила методологію та синхронізувалася з командами, щоб покращити кожен проєкт.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі