Двох військових підозрюють у підриві артскладу у Сватовому, де загинуло 4 людини

11 лютого 2021
Share Button
Фото з відкритих джерел
За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора двом військовослужбовцям повідомлено про підозру у недбалому ставленні до служби, вчиненому в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це повідомили у Офісі генпрокурора.

За даними слідства, військовослужбовці підозрюються у порушенні керівних документів та розташуванні підпорядкованих їм підрозділів у безпосередній близькості до складу ракетно-артилерійського озброєння сектору «А» у м. Сватове. Також вони не забезпечили належного розміщення кожної одиниці бойової та іншої техніки на нормативно-встановлених відстанях одна від одної та не провели передбачених інженерних робіт по облаштуванню капонірів, окопів для безпечного збереження озброєння та захисту від ураження.

Внаслідок цього стало можливим знищення ввіреної їм військової техніки під час пожежі на території об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння у м. Сватове, що призвело до детонації боєприпасів. Державі заподіяно понад 18 млн грн майнової шкоди.

Нагадаємо, вибух на складі боєприпасів у Сватові стався 29 жовтня 2015 року. У повітря злетіли 3,5 тисячі тонн боєприпасів різного калібру, в тому числі до реактивних систем залпового вогню «Смерч», «Град» та «Ураган». Було пошкоджено 25 об’єктів соціальної сфери, 59 багатоповерхівок, 3314 будинків приватного сектору.

Загинула одна цивільна жінка та троє військових.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі