Двоє нардепів від “Слуги народу” влаштували сварку через мовне питання

23 січня 2021 Політика
Share Button
Фото "Україна 24".
Нардепи з фракції "Слуга народу" — Роксолана Підласа та Максим Бужанський — влаштували сутичку в прямому ефірі через мовне питання.

Про це передає “Україна 24”.

“Я не погоджуюся з думкою, що ми проводимо якусь расову сегрегацію, тому що можна абсолютно спокійно і в дошкільних освітніх закладах, і в молодшій школі викладати мовами національних меншин, зокрема і російською мовою. Усі зобов’язання щодо викладання українською мовою починаються з середньої школи, тобто з 5-9 класів. Діти, які хочуть навчатися в Україні, повинні мати можливість скласти іспит на знання української мови, а потім навчатися українською мовою…”, – заявила депутатка Роксолана Підласа.

Максим Бужанський наголосив, що Венеційська комісія і наша Конституція вважають, що ми зобов’язані надати національним меншинам право і можливість отримувати освіту рідною мовою.

“Також українська Конституція вважає, що ми повинні як держава, і це завдання держави, розвивати українську мову і розширювати сферу її застосування…”, – зазначила Підласа.

На що їй Бужанський сказав: “абсолютно правильно, але не шляхом утисків прав носіїв інших мов..”.

“Я не думаю, що перший контакт українською мовою в якихось закладах освіти чи у сфері обслуговування чиїсь права утискає”, – зазначила депутка від “Слуги народу” Роксолана Підласа.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі