Дитина “Охмадиту” з важкою формою коронавірусу почала одужувати

02 жовтня 2020 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото ілюстативне
Стан трирічної дитини із діагностованим коронавірусом, яку лікують у Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ», поліпшився.

Про це повідомляє керівниця медзакладу Олександра Бурда.

«Це найважча дитина у нас, має ковідну пневмонію. Дитина перебувала на штучній вентиляції легень, згодом – на високочастотній осциляції. Для того, щоб забезпечити адекватний газообмін, вона була під’єднана до екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО)», – розповіла вона. Також подякувала усім, хто долучався до лікування маляти, зокрема медикам та донорам крові.

Як пояснила медик, в загальному ЕКМО — це система штучного кровообігу, апарат перекачує і насичує киснем кров пацієнта поза його тілом. Коли людина підключена до ЕКМО, то кров за допомогою помпи надходить до штучних легень — оксигенатору. Коли пацієнт виходить з критичного стану, його відключають від ЕКМО.

«Сьогодні буде дві доби, як ми відключили дитину від апарату ЕКМО. Є позитивна динаміка, дитина добре тримає сатурацію, має нормальні гази крові, відновився діурез. Лікарі ще працюють над стабілізацією системи гемостазу. Дуже надіємось, що вона одужає», – наголосила медик. Загалом за весь період станом на 1 жовтня в «ОХМАТДИТі» на лікуванні перебувало 88 дітей із діагностованим коронавірусом. Найбільше маленьких пацієнтів зі Львова, а також Пустомитівського, Жовківського та Яворівського районів. Наразі в лікарні 8 дітей із COVID-19.

Як розповіла медик, на сьогодні, враховуючи сезонність, є проблема із поступленням дітей із високою температурою, яку важко понизити. Це також ускладнює диференціацію респіраторної інфекції від коронавірусної.

Відтак закликала батьків і дітей берегти себе, неухильно дотримуватися засобів профілактики.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі