Екологічна катастрофа на Миколаївщині: гине риба, а люди залишились без води

07 жовтня 2020 Життя, Трафунки
Share Button
Фото: Андрій Мальований
У Первомайську на Миколаївщині сталася екологічна катастрофа. Через недбальство та безвідповідальність підприємців частина містян на тиждень залишилася без води, як питної, так і такої, що використовується для господарських потреб, а Держрибагентство зафіксувало масовий мор риби, зокрема, рідкісних червонокнижних видів.

Про це заявив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

За його словами, ймовірною причиною екологічного лиха є ремонт Первомайської ГЕС, власником якої є ТОВ «Емза». За попередньою інформацією, на ГЕС здійснили спуск води, не врахувавши, що на греблі наявні пошкодження, через які витікає вода, і річка Південний Буг не встигає поповнювати водосховище у Первомайську. Таким чином це призвело до різкого (на кілька метрів) зниження рівня води та зазначених вище наслідків.

Також Мальований наголосив, що ТОВ «Емза» не отримувало письмового погодження на проведення ремонту від Первомайської міської ради, що є суттєвим порушенням.

Наразі Державна екологічна інспекція готує документи, щоб оперативно розпочати перевірку цього підприємства. Також направлено запит до Держрибагентства, щоб отримати точну інформацію щодо загибелі водних ресурсів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі