Екологи пояснили причини аномальної погоди в Україні

24 червня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Тепла зима, затяжна холодна весна, рясні дощі, сильний вітер, паводки, піщані бурі, засуха та багато іншого. Таку аномальну погоду науковці пов'язують зі змінами клімату.

Клімат землі постійно змінювався упродовж усієї її історії. Однак зараз такі зміни відбуваються значно швидше. Світове глобальне потепління накоїло чимало лиха і в Україні. Пише сайт “Подробности”.

“Насправді Україна стикнулася з викликами, до яких вона абсолютно не готова в умовах відсутності якісної екологічної політики”, каже Тетяна Тимочко, голова всеукраїнської екологічної ліги.

Зміни клімату полягають не лише у потеплінні, але й в аномальних погодних явищах, підвищенні рівня світового океану, позначаються на врожайності та популяції тварин. Природні аномалії також спричинюють зростання кількості епідемій. Попередити про всі можливі загрози науковці наразі не в змозі, адже нинішня система спостережень не в змозі надати стовідсотковий прогноз.

Як зазначає Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, “якщо ще мережа спостережень наземна у нас досить така поширена, то нажаль про те, що відбувається в атмосфері ми можемо дізнатись лише з даних аеорологіччних спостережень детально, супутникових спостережень, але вона не є досить детальна”.

На думку вчених, запобігти глобальним змінам клімату навряд чи вдасться. Однак світова спільнота і навіть кожен із нас може принаймні стримати зростання температури.

“В кожній країні мають бути розроблені не тільки національні плани такі глобального характеру, але й місцевого характеру і галузевого характеру, локального Коли ми говоримо про побут в першу чергу це роздільне збирання побутових відходів це енергозбереження і водозбереження”, додає Тетяна Тимочко.

Та й приклад інших країн дає надію на те, що радикальні кліматичні перетворення все-таки можна уповільнити. Як говорить Віра Балабух, “Ми знаємо про велику Китайську стіну про таку зелену стіну в Африці яка утворюється і бачимо вже є дієві результати. Скажемо якщо в Китаї завдяки тому, що була висаджена велика кількість зелених насаджень саджені ліси на межі з пустинею це зрештою привело до того, що пустиня Гобі починає відступати”.

В Україні ситуація чи не протилежна. Саме через вирубування карпатських лісів нинішні повені в регіоні набули такого загрозливого характеру, коли людські оселі не тільки заливає, а й накриває селевими потоками з камінням. Та й прийнята кілька років тому програма щодо насадження та збереження лісів – поки що реалізується украй повільними темпами.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі