Економічна політика може призвести до неминучої катастрофи в Україні

27 травня 2020 Економіка
Share Button
Фото з відкритих джерел
Екологи попереджають про неминучість екологічної катастрофи в Україні, якщо влада не перегляне економічну політику.

У країні й надалі покривається незаконна вирубка лісів, розбазарюються водні ресурси, а рідкісні тварини вільно продаються через Інтернет. Масштаби цих явищ зростають, а хтось завдяки цьому лише примножує свої статки. Однак, найгірше те, що державного контролю чи програми за цими ресурсами досі немає. Про це повідомляє “5 канал“.

Екологи вважають, що усі кроки, які робить Україна в екологічному напрямку – є недієвими. Наприклад, так і не була реалізована ініціатива впровадження жорстких фінансових покарань як одного із можливих інструментів впливу на порушників. А вибіркова спроба адаптації українського законодавства до європейського та запровадження, Екоінспекцій, теж не принесла бажаних результатів.

“В Україні законодавство було апроксимоване до європейського… але, на жаль, воно просто не виконується. …Екоінспекція – той інструмент, який повинен забезпечити виконання цього законодавства. Тому все, що відбувається, є наслідками цієї причини”, – заявила керівник практики “ВОДА” WWF Україна Ольга Денищик.

Саме тому недієвість деяких механізмів, кажуть експерти доводить, що Україні потрібна комплексна державна політика. Адже, наслідки безвідповідальної політики щодо лісів та водойм, українці зможуть відчути на собі вже досить швидко. Так, через критичну ситуацію з запасами питної води, її використання може бути лімітоване для населення.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі