Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

Ексголова Львівської ОДА став на захист УПЦ МП

Share Button
Фото з відкритих джерел
Якось думав останнім часом, що давно Максим Козицький не потрапляв у #політичнийтреш.

І от вчора ввечері підвернулася нагода згадати знову про нього. Але лише згадати, бо насправді мова буде йти про іншого “львів’янина” і ексголову Львівської ОДА. Потрапила мені випадково на очі вчора новина із таким заголовком: “Горбаль: В Офісі президента повинні відреагувати на ситуацію зі священником УПЦ у Золочеві”.

Я рідко читаю “назележні медведчуківські сайти”, але тут, думаю, зайду і гляну, чого ж це Горбаль про Золочів заговорив? А він, виявляється, вирішив поділитися своїми “мегаважливими” для кожного українця думками про те, що Максим Козицький – це чергова кадрова помилка Офісу президента, бо він не став на захист ображеного попа московського патріархату в Золочеві.

Я дуже рідко реагую на репліки таких “експертів” та й не люблю я у справи релігійні втручатись, але сьогодні Василю Горбалю вирішив трохи нагадати про те, яка він помилка львівської і української політики. І реагую я на його слова, лише через те, що у львівському політикумі і місцевій журналістиці є дуже багато персон, які люблять цитувати цього екс-львів’янина.

Так от, найбільш відомий у політикумі Василь Горбаль за трьома щаблями своєї біографії: власник “Укргазбанку”, нардеп трьох скликань (2002-2012 років) та голова Львівської ОДА (протягом восьми місяців 2010 року). Давайте про всі три трохи згадамо.

Може йому вдалось зробити суперуспішним банк, яким він керував, а з 2002 року був його почесним президентом? Та ні. Банк з 2009 року знаходиться у державній власності після його націоналізації. Василь Горбаль так ним накерував, що у 2008 році “Укргазбанк” опинився на грані банкрутства і, якби не втручання держави, уже давно б канув в історії. Платникам податків його націоналізація і подальша рекапіталізація обійшлась у “якихось” там 9,3 млрд грн. (нагадаю долар тоді ще був по 8 грн.). Мабуть, саме за ці досягнення його президент Ющенко нагородив званням “Заслуженого економіста України”. Може чимось особливим Василь Горбаль відзначився, як народний депутат України? Та щось навіть і не пригадаю нічого екстраординарного в його законотворчій історії. Єдине, що можу пригадати це постійне перебування у фракції Партії регіонів. Там би він був і після 2012 року, якби в цьому році переміг на виборах.Однак, балотуючись у ролі самовисуванця (хоча і був членом Партії регіонів), розгромно програв ці вибори на одному з округів Києва. Він посів аж четверте місце, набравши лише 12,4 тисячі голосів. Видно кияни теж не надто запам’ятали його законодавчі потуги упродовж 10 років.

Може Василь Горбаль зміг щось особливе зробити для Львівщини за тих 8 місяців 2010 року? Та якось і тут не особливо склалось.Ну, хіба що останній парад на проспекті Свободи у Львові до Дня Пабєди. Після нього, нікому в голову не приходило святкувати такі “свята”. Місцеві вибори 2010 року для його рідної Партії регіонів він теж програв, хоча і володів страшенним адмінресурсом і необмеженим фінансуванням. Саме через це його так швидко і звільнили з цієї посади. Але тут Василь Горбаль виявився дуже передбачливим. Адже після звільнення він повернувся у сесійну залу українського парламенту. Бо усі ці 8 місяців порушував українську Конституцію і українське законодавство, поєднуючи статус народного обранця із посадою очільника Львівської ОДА.

Тому, розповідаючи про чиїсь помилки на якихось посадах, спочатку потрібно добре про свої “перемоги” пам’ятати.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі