Екскерівник ГУР Бурба звільнився з військової служби

17 грудня 2021, 09:54 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Ексрозвідник зазначив, що написав рапорт ще у вересні 2021 року, однак його не підписали.

Колишній голова Головного управління розвідки при Міністерстві оборони Василь Бурба звільнений з військової служби.

Як повідомив Бурба виданню LIGA, підставою для звільнення став поданий ним рапорт, який 15 грудня підписав міністр оборони Олексій Резніков.

При цьому ексрозвідник зазначив, що написав рапорт ще у вересні 2021 року, однак тодішній міністр оборони Андрій Таран відмовився його підписувати. Бурба пояснив, що в той час мало відбутися засідання тимчасової слідчої комісії Верховної ради у справі про зрив спецоперації із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”, на якому планували заслухати його свідчення, однак засідання перенесли нібито через відсутність кворуму.

“Тобто вони перенесли, я так думаю, тому що просто не хотіли слухати. І в цей час мене набрав міністр оборони (Андрій Таран – ред.) і сказав, щоб я прийшов до нього до кабінету. Під час розмови я не погодився з його позицією щодо моєї участі у ТСК. Я написав рапорт на звільнення. У зв’язку з тим, що міністра було звільнено, я написав новий рапорт, і станом на вчора його міністр (Олексій Рєзніков – ред.) задовольнив, наказ підписано”, – сказав у коментарі виданню Бурба.

На думку Василя Бурби, ймовірно, Таран відмовився підписувати рапорт, оскільки у такий спосіб намагався впливати на нього.

Водночас чинний міністр оборони Резніков уточнив, що наказ №660 про звільнення Бурби був підписаний ще 9 грудня, а згодом був виданий новий наказ про виключення ексголови ГУР зі списків військової частини та направлення його до військкомату.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі