Експонат віком від 13 до 16 мільйонів років поповнив фонди музею Івана Франка. Фото

18 січня 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото: Богдан Лазорак
Музей Івана Франка є частиною історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” і він поповнився давнім експонатом із галузі історичної геології і палеонтології.

“Стулки двостулкового молюска. Дуже подібний на вид Chlamys latissima Brocchi. З неогенових відкладів. Вік піску і черепашки приблизно 13-16 млн років”, – написав у себе на своїй сторінці у Facebook Богдан Лазорак.

Зазначається, що ракушка молюску була виявлена у 2014 році в Дрогобичі під час пересівання піску, який завантажувався у давніх кар’єрах Миколаєва Львівської області. Діаметр 10*10 см. Сьогодні експонат є найдавнішим у фондах заповідника.
Найважливішим напрямом краєзнавства, за І. Я. Франком, є природознавство. Він проаналізував творчий доробок багатьох відомих українських польських та німецьких краєзнавців-природодослідників. Поштовхом для цих досліджень стали дуже важливі фактори – практичні потреби купців, промисловців, гірників, рільників і т. п. Для кожного з них було важливо пізнати природу і природні ресурси краю. Систематичне наукове дослідження Галичини розпочалося від заснування Краківської Академії наук і утворення при ній Фізіографічної комісії.

“Важливу роль у розгортанні географічного краєзнавства відігравало Львівське природознавче товариство ім. Коперника та його журнал “Kosmos”, заснований у 1876 році. На сторінках часопису містилося багато публікацій про корисні копалини, внутрішні води, флору і фауну Галичини.”, – пише Богдан.

Фото: Богдан Лазорак

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі