Екстрена допомога. Як у Львові рятують життя

Share Button
Фото "Діла"
Щодня ми бачимо карети швидкої допомоги, які мчать для порятунку життя. Однак мало хто бачив, як це все відбувається зсередини.

Журналісти “Діла” вирішили показати роботу львівського Центру екстреної медичної допомоги.

Диспетчерська – серце кожної підстанції. Тут працює близько 20 осіб, які у будь-яку секунду готові надати допомогу.

Від прийому виклику до виїзду, за регламентом дається не більше трьох хвилин. Тому доводиться поспішати.

Не бракує і хибник викликів. Лікар з медицини невідкладних станів Михайло Шибаєв розповів історію, яка сталася минулої зміни.

“Надійшов виклик у центр до проспекту Свободи, повідомили про ножове поранення в груди. Ми разом із поліцією приїхали, а там нікого немає. Зв’язалися по телефону, а вони сказали, що то якийсь нерозумний подзвонив.

Відповідно, ніч, летиш із настроєм, що є ножове поранення. Вже зразу по дорозі собі складаєш план, як що робити, які міри, які наші подальші дії, ну але так складається, як складається”.

Саме із Михайлом ми поїхали на виклик. На вулицю Металістів надійшов виклик від жінки, яка почувається дуже погано.

Карета “швидкої” прибула за лічені хвилини та кинулась на допомогу. За 30 хвилин лікарі повернулися із квартири хворої та розповіли детальніше про ситуацію.

Михайло Шибаєв

“Жінка, 75 років, були скарги на запаморочення, загальну слабкість, озноб. В анамнезі у неї гіпертонічна хвороба та цукровий діабет. Відповідно було підвищення тиску. Ми зробили глюкометрію (поміряли цукор у крові), зробили електрокардіограму, поміряли тиск, вирішили що і як нам діяти. Далі стан хворої стабілізували, тиск знизився. Слава Богу, все закінчилося добре!”, – зазначив Михайло Шибаєв.

Сама карета укомплектована усім необхідним. Є навіть кисневі балони, які у критичних ситуаціях здатні врятувати життя пацієнта.

Аптечка також оснащена від і до. Шприци, катетери, бинти, ампули ледь не від усіх симптомів. Ну і звичайно кисневі маски, без яких зараз нікуди.

Із коронавірусом ситуація стає дедалі гіршою. Лікар з медицини невідкладних станів Юлія Огоновська каже, що ми повертаємося до того, що було минулого року.

“По кількості захворювань, по кількості госпіталізацій, важких випадків, зараз знову навантаження стало набагато більшим на ковідні бригади і навіть на лінійні бригади. Пацієнти про це не говорять і люди їдуть знову ж таки, як раніше, без костюмів, незахищені і потрапляють знову на ковід.

Тобто, багато, дуже багато ковіду”, – підсумувала Юлія.

Бережіть себе та не хворійте!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі