Епіфаній попросив уряд передати ПЦУ частину Києво-Печерської лаври

24 червня 2022, 13:01
Share Button
Фото: kievtoyou.com
Монополія монастиря московського патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством

Про це йдеться в відкритому листі очільника Православної церкви України митрополита Епіфанія до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. У ньому Епіфаній наголошує – те, що зараз лавру контролює УПЦ МП – наслідок антиканонічної анексії Київської митрополії московським патріархатом у 1685-86 роках. Тоді як початки Печерського монастиря сягають середини ХІ століття – на сто років раніше, ніж перша літописна згадка про населений пункт москва. Століттями монастир розвивався як невід’ємна складова Київської митрополії, приналежної до Вселенського патріархату.

Антиканонічна анексія Київської митрополії московським патріархатом позначилася і на Києво-Печерській лаврі – вона також неканонічно була підпорядкована російській церковній владі.

Глава ПЦУ вказує на те, що за роки керування лаврою московським патріархатом було зафіксовано численні приклади часткового або повного руйнування об’єктів лаври із заміною їх новобудовами, проведення ремонтних робіт та реконструкцій без дотримання норм збереження пам’яток, а територію Нижньої лаври перетворили на велику торгівельну площу з магазинами й кафе. Керівництво монастиря московського патріархату протягом трьох десятиліть послідовно підтримувало і продовжує підтримувати та пропагувати ідеологію «русского міра», яка нині стала “виправданням” відкритої агресії рф.

Глава УПЦ за дорученням синоду звернувся до Дениса Шмигаля та уряду з проханням: невідкладно вирішити питання про надання одного з храмів на території Верхньої лаври, які фактично не використовуються для постійних богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої лаври) – для звершення регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ.

“Монополія монастиря Московського Патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством. Просимо знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності”, – йдеться в листі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі