Ердоган заявив, що Єрусалим є турецьким містом

04 жовтня 2020, 10:54 Життя, Львів
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив що Єрусалим належить Туреччині, маючи на увазі контроль Османської імперії над містом з 1516 по 1917 рік.

Про це повідомляє “Суспільне” з посиланням на  The Times Of Israel.

“У цьому місті, яке нам довелося покинути в сльозах під час Першої світової війни, до цих пір можна зустріти сліди османського опору. Отже, Єрусалим – це наше місто, місто від нас”, – зазначив Ердоган.

Він додав, що Аль-Акса і Купол Скелі в Єрусалимі – символічні мечеті “нашої віри”.

Повідомляється, що під час тривалої промови на відкритті нової законодавчої сесії турецького парламенту Ердоган кілька хвилин скаржився на долю Єрусалима та “тяжке становище палестинців”.

“Питання Єрусалима для нас – не звичайна геополітична проблема. Перш за все, нинішній зовнішній вигляд Старого міста, який є серцем Єрусалиму, був побудований Сулейманом Пишним, з його стінами, базаром і безліччю будівель. Наші предки століттями виявляли повагу, високо цінували це місто”, – заявив президент Туреччини.

Палестинський народ жив в Єрусалимі “тисячі років”, але був окупований, і його права були порушені, продовжив турецький лідер. Далі він поклявся “приділяти пильну увагу” палестинському питанню, йдеться у повідомленні.

У свою чергу Міністерство закордонних справ Ізраїлю відмовилось коментувати виступ Ердогана.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі