Фільм «1944. Депортація» здобув головну премію на фестивалі в Туреччині

24 жовтня 2020 Культура
Share Button
Фото з відкритих джерел
Стрічка «1944. Депортація» про долю кримських татар здобула головну премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині в секції міжнародних документальних фільмів.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у Фейсбуці.

«Пишаюсь людьми, які «оживили» історію мого народу в спогадах прекрасних та сильних людей, що пережили депортацію… Фільм «1944. Депортація» отримав головну премію на міжнародному фестивалі кіно в Туреччині – Antakya 8th International Film Festival – в секції міжнародних документальних фільмів.», – написала Джапарова, побажавши всім творцям стрічки нових перемог та звершень.

Перша заступниця глави МЗС нагадала, що прем’єра фільму «1944. Депортація» відбулась у Києві 18 травня 2019 року.  Його було створено Fresh Production Group на замовлення МІП.

«Героями фільму сталі ті, хто засвідчив найбільшу трагедію мого народу – депортацію, яка унесла життя половини кримських татар, що жили в Криму та яких по-звірячому вивезли до Середньої Азії в нелюдських умовах», – зазначила Джапарова.

Заначимо, національна прем’єра відбулася 17 травня 2019 року в Києві і була присвячена 75-й річниці депортації кримських татар.

У фільмі історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили. Вони діляться своїми спогадами, коли прокинулися від стукотів у двері, про товарні вагони, у яких їх вивозили з Криму, про перші роки на засланні, коли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, та про те, як їм вдалося вижити в цих нелюдських умовах.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі