Фільм про війну на Донбасі позмагається за головну нагороду Венеційського кінофестивалю

29 липня 2021 Життя, Культура
Share Button
Фото: kino.24tv.ua
Фільм Валентина Васяновича "Відблиск" розповідає історію про лікаря-добровольця, який намагається пристосуватися до мирного життя після повернення із зони бойових дій на Донбасі.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Стрічка відомого українського кінорежисера Валентина Васяновича, у якому зіграли двоє франківських акторів Роман Луцький та Надія Левченко, увійшла до основної конкурсної програми 78-го Венеційського кінофестивалю.

Фільм “Відблиск” – це історія про лікаря-добровольця, який побував на війні та намагається пристосуватися до мирного життя. Військового зіграв заслужений артист України Роман Луцький.

У кінострічці головний герой спілкується з колишньою дружиною та має 12-річну доньку. Надія Левченко, яка є колегою з Франківського драмтеатру, зіграла колишню дружину. У такому творчому тандемі обоє почувалися комфортно, підтримували одне одного.

Для Надії Левченко це перший досвід роботи з таким режисером, як Валентин Васянович. За словами акторки, головним завданням для неї було доповнити і не зіпсувати картину, адже режисер дуже ретельно ставиться до всього, що відбувається у кадрі. Де немає нічого зайвого, де кожен елемент відкриває зміст. Звістка, що фільм “Відблиск” увійшов до програми та змагатиметься за “Золотого лева” на 78-му Венеційському кінофестивалі акторка вважає успіхом та вдячна, що дотична до нього.

Як зазначив Валентин Васянович в коментарі LB.ua, “Відблиск” має показати, що у 21 сторіччі під час військових дій ворог застосовує нелюдські тортури до військовополонених та створює концентраційні табори на захопленій території Україні.

“Фільм показує, наскільки важко людині, котра пройшла це пекло і повернулась додому вижити в мирному житті”, – розповів режисер.

78-й Венеційський кінофестиваль відбудеться в Італії з 1 по 11 вересня. До його списку увійшли відразу три українські кінострічки: “Носоріг” Олега Сенцова та “Цензорка” Петера Керекеша та “Відблиск” Валентина Васяновича.

Венеційський кінофестиваль є одним із найстаріших та найпрестижніших кінофестивалів світу. У 2020 році у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю “Тиждень критики” стрічка Наталі Ворожбит “Погані дороги” отримала нагороду Verona Film Club Award.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі