ФСБ Росії заявила про затримання трьох “українських шпигунів”

02 грудня 2021, 10:44 Світ
Share Button
Фото з Фейсбуку
Двоє з них нібито збирали інформацію про стратегічні об'єкти, а третій готував теракт.

Про це повідомляє Центр громадських зв’язків ФСБ.

“Затримано два агента Служби безпеки України: Коваль Зіновій Зіновійович, 1974 р., і його син – Коваль Ігор Зіновійович, 1999 р. н., які прибули на територію Росії з метою збору інформації та здійснення фото – і відеозйомки стратегічно важливих підприємств життєзабезпечення та об’єктів транспортної інфраструктури”, — йдеться в повідомленні пресслужби відомства

Також уточнюється, що російські спецслужби затримали агента Головного управління розвідки Міністерства оборони України, якого нібито направили на територію Росії з метою здійснення теракту.

“Житель Київської області Цілик Олександр Вікторович, 1998 р. н., дав свідчення, що був завербований і діяв за вказівкою підполковника Кирилівця Максима Леонідовича, 1988 р. н., начальника сектора-співробітника оперативної групи оперативного відділу Спецрезерву ГУР МО України”, — заявили в ЦГЗ.

За версією російського ФСБ він планував підірвати два саморобних вибухових пристрої загальною масою 1,5 кг в тротиловому еквіваленті. Однак не уточнюється, де і коли він планував здійснити теракт. Також у спецслужбі не розкрили, коли і в яких регіонах були затримані “українські розвідники”.

За даними ЦГЗ, у використовуваному затриманими батьком і сином автомобілі було виявлено короткоствольну і автоматичну зброю, а також засоби індивідуального захисту, які направлені на експертизу.

“Затримані зізналися в тому, що завербовані чинним співробітником УСБУ в Тернопільській області полковником Коваликом Василем Васильовичем, 1973 р.н., який поставив їм завдання зі збору інформації про стратегічні об’єкти за винагороду в сумі 10 тисяч доларів”, — додали у ФСБ.

У Службі безпеки України спростовали, що затримані в Росії українці Ігор та Зіновій Ковалі є її агентами. У спецслужбі зазначають, що заяви російської ФСБ слід розглядати “виключно через призму гібридної війни”.

Про це у коментарі РБК-Україна заявив речник СБУ Артем Дехтяренко.

За його словами, одне з головних завдань СБУ – боротьба з іноземним шпигунством і підривною діяльністю на території України. Він також зазначив, що у листопаді викрили кадрових співробітників ФСБ, які скоїли понад 5 000 кібератак на державні органи України.

“Очевидно, що це велика репутаційна втрата для ФСБ, яка ще раз прагне дискредитувати українську спецслужбу фейками”, — додав Дехтяренко.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі