Газові мережі Львівщини мають перейти у власність громад – рішення сесії ЛОР

16 лютого 2021 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
Львівська обласна рада підтримала ініціативу щодо передачі газорозподільних мереж у Львівській області у комунальну власність громади. За це рішення проголосувало 54 обласних депутати.

«Це важливий крок, який дасть можливість впливати на тарифну політику оператора газових мереж області та дає додаткові важелі контролю за дотриманням усіх норм з експлуатації за газовими трубами. Це рішення є революційним для нашої держави, тому ми закликаємо інші обласні ради долучитись до цього процесу», – зазначив голова фракції «За майбутнє» у ЛОР Тарас Подвірний, який є одним з творців та ініціаторів цього рішення.

Що означає це рішення:

1. «Львівгаз» та «Львівгаз Збут» мають сформувати списки газорозподільних систем у кожному населеному пункті області, з вичерпною інформацією та передати їх управлінню майном спільної власності Львівської облради;

2. Львівська обласна рада звернеться до Кабміну щодо передачі газорозподільних систем, які належать державі, на баланс громад Львівщини;

3. Це рішення має погодити Фонд державного майна;

4. Окремо Кабінет Міністрів України має розробити та затвердити Порядок інвентаризації газових мереж;

5. Після проходження цих процедур управління майном спільної власності ЛОР має прийняти у спільну власність територіальних громад Львівської області комунальні та державні газорозподільні мережі.

«Безумовно це не буде швидкий процес, але ми не шукаємо легких рішень. Ми повинні впевнитись, що передача у власність громад буде правочинною. Лише так ми змусимо газових монополістів дослухатись до думки та потреби людей, а процес прийняття будь-яких рішень, у тому числі щодо тарифної політики, буде здійснюватись під наглядом громадськості та з відповідними важелями впливу», – наголосив Тарас Подвірний.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі