Генштаб вирішив скасувати дозволи на пересування військовозобов’язаних

06 липня 2022, 15:51
Share Button
Фото: умовне
Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що документ не створював зобов’язань, обмежень прав і свобод громадян України.

Генеральний штаб ЗСУ вирішив скасувати рішення про порядок видачі дозволів на виїзд за межі області військовозобов’язаним. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Сьогодні відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача Збройних сил України. На ньому, серед іншого, розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу – про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобов’язань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави”, – зазначив він.

Тому, як поінформував Залужний, начальник Генерального штабу Збройних ЗСУ “з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання” ухвалив рішення про скасування дії порядку з відправленням на доопрацювання.

“Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів”, – зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Нагадаємо, 5 липня Генеральний штаб ЗСУ заявив, що для виїзду за межі місць проживання військовозобов’язані повинні мати дозвіл військкомату.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі