Глава Верховного Суду відреагувала на «звільнення» Тупицького Зеленським

13 жовтня 2021 Політика
Share Button
Олександр Тупицький
Глава Верховного Суду Валентина Данішевська вважає, що указ Володимира Зеленського про звільнення голови Конституційного Суду Олександра Тупицького є ілюстрацією «конкретного тиску на конкретних суддів».

Про це вона заявила в програмі «Мокрик по Живому» в етері hromadske.

«Якщо буде розбалансована, демотивована і фактично знищена судова влада, тоді можна робити все, що завгодно. Тоді ані право, ані закон, ані судові рішення не матимуть значення. І наслідки ми побачимо пізніше з вами разом», — вважає глава ВС.

У березні 2021 року Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. У документі зазначено, що зробили це «з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом президент не має повноважень звільняти суддів КСУ — це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін вирішили оскаржити указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів звернулася до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі