Голова Державної регуляторної служби задекларував Bitcoin на 105 млн грн, наявність яких не зміг довести

08 вересня 2021 Економіка, Трафунки
Share Button
Олексій Кучер, фото із відкритих джерел
В своїй декларації голова Державної регуляторної служби (ДРС) Олексій Кучер зазначив, що володіє Bitcoin у кількості 77 штук, які на момент набуття їх у власність коштували 13,1 млн грн (або $7,2 тис. за один Bitcoin). Дату придбання крипти він не вказав, але виходячи з курсу це був травень 2019 року. За курсом на 7 вересня 2021 року - це майже 106 млн грн.

Про це повідомляється у Телеграм-каналі “Монополіст”.

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило перевірку під час якої декларант не зміг довести наявність у нього цього активу.

“Bitcoin має публічну адресу (Public Address), яка є відкритою і підтверджує приналежність певній особі. Голова ДРС не зміг надати публічну адресу криптовалюти”, – сказано в повідомленні НАЗК.

Невідоме і походження грошей, на які він купив “крипту”. Як пише НАЗК, Кучеру та членам його сім’ї не вистачило б задекларованих доходів для придбання такої кількості криптовалюти (його дохід з 2001 по 2018 становив 131 тис грн, дохід дружини в 2004-2018 – 64,5 тис грн).

НАЗК внесло припис Кабміну з вимогою провести службове розслідування і притягнути Кучера до дисциплінарної відповідальності.

Декларування неіснуючої криптовалюти – популярний прийом серед депутатів та чиновників. Українські депутати та чиновники задекларували біткоїнів на 80 млрд грн. Ймовірно, таким чином вони намагаються легалізувати сірі або корупційні доходи, а також закладають таку можливість на майбутнє, адже вартість криптовалют зростає протягом останніх років.

З серпня 2019 по грудень 2019 Кучер був народним депутатом від “Слуги народу”, а потім рік – головою Харківської ОДА. Головою ДРС Кучера призначили в січні 2021 року.

Через ДРС проходять регуляторні акти Кабміну, які вона може погодити або заблокувати. Тобто від рішення ДРС фактично залежить, чи буде прийнята постанова Кабінету міністрів.

В теорії мета цього органу – не допускати прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, а також зменшувати втручання державних органів у підприємницьку діяльність.

На практиці це інструмент прийняття вигідних і блокування не вигідних рішень для конкретних чиновників та олігархів.

Зазначимо, попередник Кучера збивав невигідні рішення олігарху Рінату Ахметову, зокрема рішення про підняття тарифів на перевезення пустих вагонів з під руди та вугілля.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі