Голова Львівської ОВА відповів на закиди УПЦ МП щодо дискримінації

28 травня 2022, 03:30 Львів
Share Button
Максим Козицький
Митрополит Львівський і Галицький Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Філарет (Кучеров) звернувся до голови ОВА, керівництва поліції та СБУ Львівщини у соцмережі зі зверненням щодо того, що органи місцевого самоврядування порушують права вірян і священників Львівської єпархії УПЦ (МП).

Максим Козицький, голова Львівської ОВА, відповів на таке звернення.

“Будь-які насильницькі дії та порушення чинного законодавства справді не мали б мати місця. Тому закликаю правоохоронні органи здійснити перевірку наведених фактів для встановлення обставин і чи дійсно такі факти мали місце та чи порушували вони чинне законодавство.

Високопреосвященний Митрополит Філарет (Кучеров) має розуміти та враховувати суспільні настрої жителів не лише Львівщини, але й всієї України. Українці мають повне право ставити питання щодо існування в Україні релігійних організацій, керівний центр яких є на території країни-агресора та в країні, що розв’язала проти нас війну і вбила десятки тисяч мирних жителів.

Громади ж Львівської єпархії УПЦ (МП) якраз і є такими, керівний центр яких є на території країни-агресора. І це встановила спеціальна релігієзнавча експертиза, затверджена наказом Міністерства культури України від 25.01.2019 № 37.

Цілком щиро передбачаю, що якщо в найближчі дні не відбудеться жодного загальноцерковного рішення УПЦ (МП) щодо їхнього подальшого існування поза структурою РПЦ, то ситуація в суспільстві лишень загострюватиметься. Громадська думка перебуває на межі своєї терплячості через війну, численні жертви серед мирного населення України та беззаконня, які чинять московські війська в наших селах та містах.

Мені дуже приємно, що Митрополит Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет так ревно переймається питаннями дотримання чинного законодавства. Тож користуючись нагодою хочу нагадати, що жодна громада Львівської єпархії УПЦ (МП) не виконала норм Закону України від 20.12.2018 № 2662-VIII щодо перейменування церков, центри яких є на території країни-агресора. Таким чином їхні статути наразі втратили чинність, що де-факто означає втрату правочинності цих юридичних осіб”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі