Головна епідемологиня Львівщини розповіла, чи вакцинуватимуть Pfizer в області

21 липня 2021 Життя, Здоров'я, Львів
Share Button
Ілюстративне фото
У центрах масової вакцинації на Львівщині цього тижня можна буде отримати щеплення вакциною Moderna.

Як раніше зазначалося, вакцину проти коронавірусу Pfizer/BioNTech тепер використовуватимуть для проведень щеплень в центрах масової вакцинації. Вона мала би бути доступна усім охочим з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями.

Проте, у коментарі “Ділу” головна епідемологиня Львівщини Наталія Тімко розповіла, що цього тижня у центрах масової вакцинації у місті та області використовуватимуть вакцину Moderna, яка аналогічна по технології виготовлення до Pfizer.

“Поставки вакцини Pfizer є постійно, але в центри масової вакцинації зараз йде Moderna”, – зазначила Наталія Тімко.

Довідка

Pfizer – це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вона дозволена для екстреного використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцину застосовують у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. В Україні цю вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Ефективність вакцини становить 95%. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у три тижні.

Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax. Схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94.1%.

Як писало Діло, на Львівщині цього тижня працюватиме 18 центрів вакцинації.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі