Громада обстріляного окупантами храму св. Миколая в Ірпені перейшла до ПЦУ

16 травня 2022, 15:01 Львів
Share Button
Збори громади
У неділю, 15 травня, після Літургії відбулися збори парафіян храму святого Миколая Чудотворця при Державному податковому університеті в місті Ірпінь. Майже одностайно люди проголосували за єдність з Православною Церквою України.

“Путін точно крейзі… Його так званий захист УПЦ в Україні приводить до протилежних наслідків. Наша громада проголосувала за приєднання до Православної Церкви України. Треба ж було пояснити своїм бурятам, що стріляти в око святому Миколаю не найкраща ідея…”, — написав у фейсбук-групі громади її настоятель о. Андрій Клюшев.

Як розповів о. Андрій РІСУ, під час російської окупації загинуло близько 300 містян, у тому числі священик зі сусідньої парафії.

Місто поступово оживає та відновлюється після активних бойових дій. Повертаються і парафіяни до своїх храмів. Декому з них немає куди повертатися і для них відбуваються онлайн-трансляції богослужінь, — зазначає о. Клюшев. — Перед зборами був проведений моніторинг відносно намірів приєднатися до Православної Церкви України і він показав, що переважна більщість вірян підтримує цю ідею.

Оффлайн збори відбулися за участі цілих родин парафіян, що вже повернулися в Ірпінь. Це понад 50 осіб. І майже одностайно вони підтримали зміну підпорядкування, бо на своєму власному досвіді відчули “захист” армії РФ від спокійного побожного життя“.

За словами настоятеля, його підтримав ще один священик, а інший залишився в УПЦ МП.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі