Грузія відкликає посла з України. Через Саакашвілі

08 травня 2020, 11:10 Політика
Share Button
Через вчорашнє призначення Міхеїла Саакашвілі на посаду голови виконкому Ради реформ Грузія відкликає свого посла у Києві для консультацій.

Про це повідомляють грузинські та російські ЗМІ з посиланням на заяву міністра закордонних справ Грузії Давида Залкаліані, інформує ВВС Україна.

«Це загальноприйнята практика в дипломатичних відносинах, яка вказує на виникнення певних проблем у двосторонніх відносинах, тому для визначення майбутніх кроків необхідна консультація з послом», –зазначив міністр.

При цьому, за даними грузинського видання Imedinews, попри проблеми, що виникли, «Грузія не розглядає розрив дипломатичних відносин або перегляд стратегічного партнерства». «Але призначення особи, засудженої та розшукуваної грузинською судовою владою, викликає питання», – сказав очільник грузинського МЗС.

У посольстві Грузії в Україні заявили ВВС News Україна, що жодних коментарів з приводу цієї ситуації давати поки не можуть. Там кажуть, що тему наразі буде коментувати тільки департамент консульської служби МЗС Грузії в Тбілісі.

Відликання посла для консультацій не стало сюрпризом: такий крок грузинської сторони в разі призначення Саакашвілі прогнозували низка посадовців, які нагадували, що в Грузії щодо Саакашвілі є вирок суду, й ця країна могла сприйняти призначення як жест неповаги.

Що за посада у Саакашвілі?

Колишній президент Грузії та керівник Одещини Міхеїл Саакашвілі отримав посаду голови виконкому Ради реформ – дорадчого органу при Володимиру Зеленському.

Цей орган створили за президента Порошенка, а за час президентства Зеленського він не працював.

Грузія вже викликала через це посла в Україні для консультацій.

Раніше Саакашвілі не зміг знайти 226 голосів, щоб отримати реальне крісло у виконавчій владі – посаду віцепрем’єр-міністра з питань реформ.

Перемовини Міхеіла Саакашвілі з депутатами тривали кілька тижнів, але безрезультатно. За призначення його в уряд депутатів не агітував ні президент Зеленський, ні прем’єр Шмигаль. Справу повністю віддали в його власні руки.

Показово, що Міхеіл Саакашвілі отримав посаду у нацраді реформ, на засіданні якої в 2015 році сталась легендарна сварка з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим з киданням склянок.

Національна рада реформ є дорадчим органом, який не має особливих владних повноважень за відсутності у її керівників іншої державної посади.

Виконком реформ займається організацією діяльності ради реформ. Головою ради є президент, а заступником – Андрій Єрмак.

Сам Саакашвілі, коментуючи своє призначення, заявив, що «Україну треба витягувати з болота», а тому він готовий максимально допомогти президенту з реформами.

«Президент дуже рішуче налаштований на радикальні реформи і зміни. Мені дуже сподобався його настрой, тому що сам факт мого призначення показує, що він готовий йти на неординарні кроки, проти яких його відмовляла величезна кількість людей. В основному його відмовляли ті, хто хочуть, щоб в Україні зберігався статус кво, а статус кво – це болото», – сказав Саакашвілі.

«Україну треба витягувати з болота, а це може зробити тільки президент, який ніколи не був злодієм і ніколи ним не стане (я впевнений, що президент Зеленським таким і є), і у якого є амбіція залишитися в історії України людиною, яка змогла щось то зробити для свого народу і для кожного українця. Я готовий максимально допомагати президенту з урахуванням мого досвіду, моїх успіхів та моїх невдач».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі