Хорватія оновила правила в’їзду в країну в зв’язку з поширенням нового штаму коронавірусу

14 січня 2021 Світ
Share Button
Фото - ілюстративне
Штаб цивільного захисту Хорватії оновив рішення про тимчасову заборону і обмеження перетину кордону. Починаючи з 14 січня і до 31 січня, вводяться спеціальні епідеміологічні заходи для осіб, що прибувають з країн, в яких поширюється новий штам коронавірусу.

Про повідомляють на Фейсбук-сторінці посольства України в Хорватії.

Вказується, що рішення вступає в силу 14.01.2021 та діє до 31.01.2021.

“Особи, у тому числі і громадяни України, які прибувають до Хорватії з країн, де поширено новий штам коронавірусу, при в’їзді в Хорватію повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 год.), а також їм буде призначена 14-денна самоізоляція. Самоізоляцію можна зменшити до 7 днів за умови здачі додаткового ПЛР-тесту за власний кошт на території Хорватії (після 7 днів самоізоляції) і якщо тест буде негативний”, – йдеться у повідомленні.

Громадяни України, які в’їжджають до Хорватії з невідкладних особистих причин (похорон, лікування), мають право в’їхати в Хорватію без негативного результату ПЛР-тесту за умови, що покинуть територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду.

Громадяни України, які мають намір в’їхати в Хорватію з метою здійснення волонтерської діяльності на територіях, що постраждали від землетрусу, мають право в’їзду без негативного результату ПЛР-тесту при наявності попереднього дозволу Штабу цивільного захисту Хорватії.

Інші умови в’їзду громадян України до Хорватії у період дії обмежувальних заходів залишаються без змін.

Громадяни України, які постійно проживають в Україні, мають право в’їжджати до Хорватії у виняткових випадках:

  • медичні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я, працівники по догляду за людьми похилого віку.
  • прикордонники.
  • працівники у транспортній галузі.
  • дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники в гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов’язків.
  • особи, які подорожують транзитом.
  • особи, які подорожують з метою навчання.
  • моряки.
  • особи, які подорожують з невідкладних особистих / сімейних причин (похорон родича, прийом у лікаря), ділових причин (наявність запрошення від приймаючої сторони) чи мають інші економічні інтереси.

Громадяни України не мають права на в’їзд до Хорватії з туристичною метою.

Заборона не поширюється на громадян України, які мають дійсний дозвіл на проживання в країнах Європейського Союзу, за умови пред’явлення при в’їзді в Хорватію негативного результату ПЛР-тесту, або з обов’язковим проходженням самоізоляції і складанням відповідного ПЛР-тесту в Хорватії.

При наявності підстави для в’їзду в Хорватію необхідно зареєструвати свій намір на сайті Міністерства внутрішніх справ Хорватії та роздрукувати реєстраційний номер заявки – таке підтвердження прискорить перетин кордону, проте не є дозволом на в’їзд від МВС Хорватії.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі