Іноземне громадянство мають близько 4 мільйонів українців

04 грудня 2021, 13:38 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Навіть після ухвалення закону про множинне громадянство не матиме значення, скільки паспортів інших країн має громадянин України. Наша держава визнаватиме за ним тільки українське громадянство.

Про це в одній з програм телеканалу “Дом” заявив депутат Верховної Ради Олег Дунда.

“На сьогодні в Україні за приблизними оцінними підрахунками десь 4 млн громадян мають уже іноземне громадянство. Два, три, чотири громадянства – не має значення”, – сказав політик.

При цьому в Україні питання іноземного громадянства залишається не врегульованим, як і в деяких інших європейських державах.

“У багатьох країн Євросоюзу така сама ситуація. Наприклад, в Австрії така ж історія з відсутністю урегульованості цього питання. І вони теж думають, як це відрегулювати”, – зазначив Дунда.

На його думку, для врегулювання питання множинного громадянства в Україні достатньо законодавчих та нормативно-правових актів, а зміни до Конституції не потрібні.

“У внесенні змін до Конституції немає потреби… Конституція не забороняє регулювання множинного громадянства – заборону або дозвіл на нього. Жодних обмежень із цього приводу в Конституції немає”, – вказав депутат.

Він наголосив, що немає значення, скільки паспортів інших країн має громадянин України.

“Стаття 4 чинного закону про громадянство каже, що у відносинах з Україною наша країна визнає лише українське громадянство. Жодних інших громадянств вона не визнає. Тобто ви можете мати 3-4 паспорти інших країн. Але Україна реагуватиме лише на паспорт України, більше ні на який. І будь-які законопроєкти щодо громадянства передбачають ту саму норму. Тобто в цьому плані нічого не зміниться”, – резюмував Дунда.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі