Іноземні інвестори втрачають інтерес до України

09 листопада 2020, 16:15 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Близько 48% іноземних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України знижується, ще 42% не вбачають істотних змін і лише 9% бачать поліпшення ситуації.

Про це свідчать результати п’ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, яке провели Європейська Бізнес Асоціація, Dragon Capital і Центр економічної стратегії в кінці жовтня 2020 року, повідомляє прес-служба Dragon Capital.
“Вперше за п’ять років опитування недовіра до судової системи очолила анти-рейтинг перешкод для іноземних інвестицій. Широко поширена корупція, лідер попередніх років, посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими як для стратегічних, так і портфельних інвесторів”, – сказано в повідомленні.

Скріншот Dragon-capital

Монополізація ринків і захоплення влади олігархами – на третьому місці серед перешкод, хоча стратегічним інвесторам також істотно перешкоджає обтяжливе і нестабільне законодавство.

Дефолт за державними запозиченнями був названий найбільшою загрозою для інвестиційного клімату. Другу і третю позицію зайняли відхід від демократичних цінностей і зміна геополітичного курсу.

Скріншот Dragon-capital

Стратегічні інвестори також бачать загрозу в занадто м’якій бюджетній і монетарній політиці, що несе ризики для макроекономічної стабільності. Портфельні інвестори вважають неможливість досягти домовленості з МВФ найбільш істотною загрозою після дефолту.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі