Іудейська община Львова звинувачує Козловського та міськраду в спробі забудови цвинтаря

10 грудня 2020 Львів
Share Button
Фото: Мейлах Шейхет
Про це заявив Мейлах Шейхет директор благодійної організації "Єврейське відродження" та Центру дослідження юдаїки у Львові.

Він написав у своїй сторінці на Фейсбук, що Г.Козловський, який на території Старого єврейського кладовища у Львові за незаконною ухвалою і Дозволом Львівської міської ради і міськвиконкому будує пологовий будинок, подався в Окружний адміністративний суд м.Києва аби скасувати внесення цього кладовища в список об’єктів історико-культурної спадщини України.

“Протиправна діяльність очільників Львова триває вже протягом  останніх 15 років під власні закручені гасла щодо “турботи” про збереження єврейської культурної спадщини, що насправді є ненавистю до історичної єврейської присутності. За ці роки стан збереження обєктів єврейської історико-культурної спадщини лише погіршувався аж до знищення окремих обєктів. Суди від імені Держави України прийняли справедливі рішення, які Львівська міська влада не хоче виконувати. Для заспокоєння громадської думки запрошується “думка” певних громадських організацій, хоч їхня “думка” ніяким чином не змінює обов’язок виконувати норми українського та міжнародного права. Вкотре ми свідчимо також бездіяльність Управління охорони історичного середовища, з мовчазної згоди якого відбувається будівництво пологового будинку на єврейських похованнях та численні інші негаразди в збереженні історії євреїв Львова”, – пише Шейхет.

Він наголошує, хоч як би ми всі разом не підкреслювали вагомість єврейської присутності в історії Львова, його справжня цінність для мерії Львова оцінюється отим брутальним відношенням до залишків єврейської історико-культурної спадщини. Звісно це породжує намагання користувачів того загарбництва і недбальства провокувати антисемітські пояснення чому вони так роблять, чому нехтують численними протестами української інтелігенції, українських націоналістів і в цілому народу України, з Ватикану, Канади на підтримку збереження єврейської історико-культурної спадщини. В документах мерії Старе єврейське кладовище умисно не значиться як таке на Генеральному плані міста, бо це для них територія “громадської та житлової забудови”. Отак постає історія в трактуванні її міською радою м.Львова і всіма її підрозділами.

“На світлині людські останки з сотень зруйнованих Львівською міськрадою могил на Старому єврейському кладовищі під час початку впровадження проєкту “Тихого парку”, який зупинила єврейська громада Львова і Світу. Очільниця Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради пані Ліля Онищенко знову оголошуючий про цей проект ніби не знала, що цей проект скасований судами України і що саме вона заобовязана була підписати охрронні договори, але для чого підписувати собі заборону руйнівного проекту. На світлині фото тисяч останків зі зруйнованих могил. Отак руйнується людська свідомість.
Історичний поріг Львова продовжує вигризати Львівська міська рада та її підрозділи попри рішення судів і численні протести з усіх боків України та Світу”,- наголошує Мейлах Шейхет.

Фото: Мейлах Шейхет

Фото: Мейлах Шейхет

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі