Із реєстру корупціонерів можуть виключити тих, хто захищає Україну

07 квітня 2022, 06:30
Share Button
Фото: nazk.gov.ua
Національне агентство з питань запобігання корупції видало наказ, що передбачає можливість виключенння з реєстру корупціонерів українських захисників, які входять до складу Збройних сил України, територіальної оборони, Державної служби з надзвичайних ситуацій або інших органів.

У НАЗК зауважують, що більшість записів у реєстрі корупціонерів стосуються дрібних порушень, пов’язаних із корупцією, наприклад прострочення дедлайну для подання декларації.

Попри те, що порушення є незначним, подібний запис може значно впливати на репутацію людини.

У агентстві переконані, що на сьогодні ймовірність затьмарення репутації захисників України фактом перебування в реєстрі є неприпустимою. Саме тому агентство видало, а Мін’юст затвердив, відповідний наказ.

Згідно з документом, громадяни, які захищають Україну у війні з російськими загарбниками, мають можливість подати до НАЗК заяву про вилучення відомостей стосовно себе з реєстру корупціонерів.

“Кожна заява буде розглянута індивідуально. Тому не варто хвилюватися, що той, хто розграбовував Україну, а зараз лише робить вигляд, що захищає країну, зможе легко відбілити свою репутацію”, – наголошують у НАЗК.

Для подання заяви про виключення з реєстру корупціонерів необхідно підготувати саму заяву за формою, затвердженою у додатку до наказу, копію паспорта, копію документа, що засвідчує участь у захисті країни, та згоду на обробку персональних даних.

Після того, як інформацію буде підтверджено, дані будуть вилучені з реєстру протягом 5 робочих днів.

Ознайомитися з наказом можна на сайті НАЗК.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі