Ізраїль закликав Україну заборонити цьогорічне паломництво хасидів до Умані

05 серпня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю закликало Київ не дозволяти цього року паломництво хасидів до м. Умані Черкаської області на свято Рош Гашана. Раніше рабин Яків Дов Блайх заявив, що пустять п'ять тисяч паломників.

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю виступило проти проведення традиційного паломництва хасидів до Умані для святкування іудейського свята Рош ха-Шана через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. Про цее повідомляє DW.

“Наша професійна позиція полягає в тому, що захід не слід дозволяти через зібрання 30 тисяч людей. Єдиний спосіб зупинити це – українські органи влади мають вжити належних заходів”, заявив директор департаменту з міжнародних відносин МОЗ Ізраїлю Ашер Шальмон.

Раніше головний рабин України Яків Дов Блайх заявив, що український уряд дозволив принаймні п’яти тисячам осіб відвідати щорічне паломництво в Умані. Ця цифра може бути збільшена до восьми тисяч, але паломники мають носити маски в людних місцях і утримуватися від зібрань у понад 30 осіб.

DW спрямувала запит у міністерство закордонних справ України щодо дозволу або заборони в’їзду паломників до Умані, однак поки не отримала відповіді. У липні в українському МЗС вирішили, що через пандемію коронавірусу прибуття десятків тисяч паломників до міста Умані цього року неможливе.

Зазначається, що у 2019 році для зустрічі 5780-го іудейського Нового року (Рош ха-Шана) в Умань прибули понад 30 тисяч паломників. Цього року Рош ха-Шана почнеться 18 вересня.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі