Кабмін дозволив автосалонам видавати номерні знаки та техпаспорт одразу при купівлі авто

17 лютого 2021, 17:04 АвтоДіло, Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку державної реєстрації автомобілів. Постановою врегульовується питання про реєстрацію нових транспортних засобів продавцями автомобілів.

Постанова була ухвалена під час засідання уряду, яке транслювалося на каналі Кабміну в Ютубі.

Постанова стосується реєстрації, перереєстрації, а також зняття з обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок та інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів.

Відповідно до законопроєкту, суб’єктам господарювання дозволили брати участь в реєстрації нових транспортних засобів, що дозволить, за бажанням, покупців нових ТЗ отримати реєстраційні документи та номерні знаки безпосередньо в приміщенні суб’єкта господарювання, де було придбано транспортний засіб.

Як зазначено у пояснювальній записці до проєкту, наразі порядок державної реєстрації автомобілів передбачає можливість участі суб’єктів господарювання в державній реєстрації, утім не містить чіткого та доступного для розуміння механізму реалізації такої участі.

“Прийняття постанови дасть змогу здійснювати державну реєстрацію нових транспортних засобів безпосередньо в торговому приміщенні суб’єктів господарювання. Тобто юридична особа і громадяни, які придбали транспортні засоби, зможуть заощадити свої часові та грошові ресурси при здійсненні процедури реєстрації транспортних засобів та отримати реєстраційні документи і номерні знаки безпосередньо в приміщенні автосалону, який здійснює продаж”, – повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні уряду.

Так, процедура придбання та реєстрації транспортного засобу, зокрема оформлення документів на машину займатиме день замість 2-5, як раніше.

Постановою передбачається спрощення процедури вибору авто і реєстрації його в салоні. Якщо спершу автосалон видавав транзитні номери, потім авто потрібно було зареєструвати в сервісному центрі МВС, сплатити за послугу, провести адміністратором реєстрації авто, а також отримати свідоцтво про реєстрацію, то тепер після придбання авто необхідно отримати підтвердження від МВС, а потім забрати в автосалоні свідоцтва і обрані номерні знаки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі