Кабмін визначив порядок забезпечення збору тіл загиблих окупантів

06 березня 2022, 20:37
Share Button
Фото з відкритих джерел
Тіла загиблих російських військових будуть поміщені до спеціальних рефрижераторів на залізничній базі та/або причепів-авторефрижераторів.

Кабінет міністрів України визначився, що робити з тілами окупантів. Відповідна постанова Кабінету міністрів від 5 березня була опублікована на Урядовому порталі.

Постанову прийнято зокрема для недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації та виникнення небезпечних інфекційних захворювань на території України, спричинених наявністю на територіях ведення військових дій непохованих тіл (останків) загиблих.

Збір тіл загиблих окупантів забезпечуватимуть військові адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування. У складі спеціальних груп будуть представники сил територіальної оборони Збройних Сил, Нацгвардії, Нацполіції, ДСНС, бюро судово-медичної експертизи (за згодою), слідчих правоохоронних органів, громадських та релігійних об’єднань (за згодою), громадських організацій (за згодою), волонтерів (за згодою) та інших.

Групи будуть забезпечені патолого-анатомічними мішками для збору та перевезення тіл, гігієнічними засобами і обмундируванням та засобами фотофіксації, спеціалізованим транспортом для перевезення тіл. У разі відсутності спеціалізованого транспорту використовується наявний транспорт з умовними зовнішніми позначками “червоний хрест на білому фоні” з метою забезпечення безпеки персоналу спеціальних груп.

Також до здійснення збору тіл будуть залучені журналісти з метою подальшого інформування про реальні наслідки військового вторгнення РФ на територію України.

Тіла загиблих окупантів перевозитимуть до моргів, у разі неможливості – до іншого визначеного місця окремого зберігання та в подальшому у визначене місце збору та зберігання. Вони будуть поміщені до спеціальних рефрижераторів на залізничній базі та/або причепів-авторефрижераторів.

Після накопичення тіл у моргах або пунктах збору забезпечується їх доставка до єдиного центру, з якого буде здійснюватися їх подальше транспортування з кінцевим пунктом призначення Російська Федерація.

Передача тіл на територію РФ та тимчасово окуповану територію України здійснюється за участю та сприяння представників міжнародних організацій (об’єднань) лише після остаточного встановлення, впізнання, ідентифікації осіб загиблих, які проводяться не більш як 15 днів.

Невпізнані, невстановлені, неідентифіковані тіла (останки) загиблих залишатимуться на зберіганні у рефрижераторах у пунктах їх збору до моменту встановлення осіб загиблих.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі