Кам’яниці Стеткевича хочуть повернути статус пам’ятки місцевого значення

23 березня 2021 Львів
Share Button
Фото: Victor Halchynskyy
Вже підписано розпорядження про включення цього об‘єкту до щойно виявлених пам‘яток історії та архітектури.

Про це повідомив Андрій Салюк, голова товариства охорони пам’яток під час онлайн пресконференції “Кам’яниця Стеткевичів: чому важливо зберегти історичну віллу?”.

За його словами, постанова Львівського окружного адміністративного суду про позбавлення кам’яниці статусу пам’ятки дуже насторожила, адже щоб вилучити пам‘ятку із переліку, потрібна довготривала процедура.

“Хотілось би перевірити документи, на підставі чого відбулось таке рішення”, — наголосив Андрій Салюк.

Зазначається, що Кам’яниця Стеткевичів 1930-х років є однією із найстарших та найкрасивіших на Голоску. Свого часу цей дім належав подружжю львівських меценатів Стеткевичів, а його історія невід’ємна частина історії цілого району і міста.

Також голова товариства охорони пам’яток згадав, що Михайло Стеткевич в одному зі своїх будинків зробив школу, де могли навчатись молоді дівчата під патронатом сестер Василіянок. А після смерті, планував передати у спадок велику частку своїх угідь для провадження наступної школи.

Саме це, за словами Андрія Салюка, стало підставою для виготовлення документації і поновлення статусу пам‘ятки за будинком Замарстинівська, 213 , а також завдяки діям небайдужого львів’янина, який двічі реєстрував петицію для збереження кам’яниці.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі