Канцлеру Німеччини Шольцу загрожує відставка через відмову Україні у важкому озброєнні

21 квітня 2022, 13:49 Політика
Share Button
Олаф Шольц
Невдоволення таким рішенням канцлера наростає як всередині коаліції, так і в опозиції.

Канцлеру Німеччини Олафу Шольцу може загрожувати відставка через відмову постачати Україні важке озброєння.

Про це повідомило німецьке видання Spiegel. Зокрема, невдоволення рішенням канцлера наростає всередині коаліції, а опозиція вже наступного тижня може запустити процедуру оголошення недовіри Шольцу.

Як зазначає видання, саме нерішучість Шольца у військовій допомозі Україні може привести його до відставки.

Наступного тижня лідери опозиційного блоку Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) мають намір внести проект резолюції про постачання важкого озброєння Україні, якщо цього не зробить канцлер.

За даними Spiegel, резолюція від ХДС/ХСС може набрати більшість голосів, оскільки і в самій коаліції ідея поставок важкого озброєння Києву має широку підтримку.

“У цьому випадку позиція Шольца настільки сильно похитнеться, що йому фактично доведеться просити вотуму довіри, тобто забезпечити собі більшість у Бундестазі”, – пише видання.

Також наголошується, що суперечки про внесок Німеччини в озброєння української армії останнім часом набирають обертів, особливо зважаючи на новий наступ Росії, у зв’язку з яким потреби України в озброєнні є ще більш нагальними.

Як заявив Торстен Фрай з ХДС в цьому питанні натяк Шольца на те, що українці нічого не зможуть зробити зі зброєю, яку просять, “самовпевнений”. “Чи вважає офіс канцлера, що Україна хоче від нас марну зброю?”,- задався питанням Фрай і зазначив при цьому, що “перш за все важливо, щоб Німеччина відмовилася від свого небажання постачати зброю” Україні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі