Казахські активісти в Україні заявили, що до них прийшли службовці СБУ

07 січня 2022 Відео, Політика
Share Button
Активіст, на якого напав ймовірний працівник СБУ
Активісти руху “Демократичний Вибір Казахстану” (ДВК) повідомили, що на тлі заворушень у Казахстані, 6 січня у Києві невідомі у цивільному одязі "напали на представника штабу опозиційного руху" та прийшли до ще одного активіста.

Відповідну інформацію у Facebook оприлюднила активістка Людмила Козловська, передає УНН.

У повідомленні зазначається, що 6 січня у Києві особа, яка нібито є співробітником СБУ, “побила біля під’їзду будинку” Заманбека Тлєулієва, одного з координаторів штабу опозиційного руху “Демократичний Вибір Казахстану” (ДВК).

В результаті у активіста Тлеулієва численні забиття, 4 вибитих зуби і один серйозно пошкоджений зуб. Люди, що у повідомленні Козловської названі співробітниками СБУ, використали нецензурну лексику, погрожували Тлєулієву негайною депортацією за ведення опозиційної діяльності в Казахстані на території України.

Козловська у своєму дописі повідомила, що при цьому були присутні співробітники поліції України, які також вели відеофіксацію того, що відбувається. Повідомляється, що Тлеулієв викликав поліцію та повідомив про напад на нього невідомих. “Після цього один із співробітників СБУ показав Тлеулієву посвідчення на ім’я Єгор Косов”, — йдеться у повідомленні.

Козловська пише, що люди у цивільному одязі прийшли до ще одного активіста — Елдоса Насіпбекова.

“Співробітники СБУ змусили Насіпбекова написати розписку про “відмову від зайняття політичною діяльністю в Казахстані та відсутність претензій до дій співробітників СБУ”. Керував “співробітниками СБУ” підполковник Капітанюк Олександр Михайлович, — йдеться у повідомленні.

“Враховуючи поточну ситуацію в Казахстані, Служба безпеки України у межах своїх повноважень вживає комплекс заходів, зокрема й оперативних, для того аби ефективно захищати безпеку громадян України. Особливо зважаючи на російський фактор та ймовірні провокації з боку РФ, які можуть дискредитувати нашу державу на міжнародній арені та зашкодити її інтересам. Саме з цією метою відбувається перевірка та спілкування з окремими громадянами Казахстану. Тобто, іде звичайна робота в межах діючого законодавства та функціональних обов’язків Служби”, — зазначили в пресслужбі СБУ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі