Казкові збірки Лесі Кічури мають читачів аж у Чилі

24 листопада 2020, 14:18 Культура
Share Button
Фото Олени Ляхович
Лише у вересні львівська казкарка та журналістка Леся Кічура видала у світ 6-ту книгу авторських казок «Дивовижні пригоди» в рамках свого соціально-книжкового проєкту «Добрі мамині казки» й попри карантин вони активно поширилися світом.

Авторка зізналася, що вже не вперше надсилає книги до двох американських штатів Огайо, Іллінойс, Коннектикут. Щороку, саме до початку навчального року її збірки казок дістаються школи «Наше майбутнє» в Мадриді.

Завдяки ініціативі директора (Світлани Кметик) навіть за час карантину казкарка мала тривале спілкування з тамтешніми вихованцями. Книги, видані в серії «Добрі мамині казки» також мандрували до Парижу, до української школи при церкві Св. Володимира. Цього разу збірки вперше полетіли до недільної школи «Пресвята родина», яка діє при церковній громаді Різдва Пресвятої Богородиці м. Помпеї (Італія). Тож наразі авторка чекає світлини малечі, аби долучити їх до свого читацького челенджу у соціальних мережах.

Фото Олени Ляхович

Проте найдивнішим був ще один випадок, зізнається письменниця:

«Якось увечері я отримала повідомлення у фейсбук від нового абонента: «Доброго вечора. А за кордон ви свої книги надсилаєте?». Звісно ж відразу відповіла, що так, всюди, де працює державний чи приватний поштовий зв’язок ми можете передати книги.

Натомість мене запитали: «А зможете надіслати до Сантьяго? Це столиця Чилі в Південній Америці? Але в нас тут працює лише державна поштова служба. І мабуть треба попередньо з’ясувати, чи з України ви зможете надіслати бандероль через Укрпошту».

Я на мить завмерла… Сантьяго…Чилі – це ж такі неймовірно далекі координати на земній кулі… Це так круто, що мої збірки дістануться й туди. Опісля у приватному спілкуванні я дізналася, що Інна (читачка, котра замовляла книги для своїх 3 дітей) уже рік спостерігає за перебігом мого книжкового проєкту у соціальних мережах. А дізналася про нього ще мешкаючи в Лондоні.

У тамтешній приватній школі випадково почула, як батьки говорили про казки з України від Лесі Кічури, які сподобалися їхнім дітям. Тож ця історія знайомства мене просто приголомшила. Бо завдяки інтернету можна сконтактуватися з людиною, котра перебуває за неймовірними координатами на землі, і навіть, якщо вона особисто з тобою незнайома – то це також не біда, бо спілкування онлайн направду стирає всі кордони. Днями казкарка отримала підтвердження, що книжкова бандероль дісталася адресата. У Чилі дуже жорсткий карантин, тож навіть із поштового відділення забрати посилку було не так просто. У соцмережах читачка надіслала світлини малечі з книгами.

Фото Олени Ляхович

«Я дуже радію, що ця далека мандрівка вдалася і частина українського серця у моїх казках віднині оселиться в одному з будинків у Сантьяго. Коли думаю про це, мене наповнює неймовірне піднесення і дуже хочеться творити й творити все нові історії для своїх щирих читачів з усього світу!» – поділилася авторка.

Фото Олени Ляхович

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі