Олег Рубанчук

Олег Рубанчук

Аналітик «Промислово-підприємницька спілка»

Керівництво залізничної ККЛ№2 свідомо веде лікарню до повного знищення

Олег Рубанчук | 03 серпня 2021 Думка
Share Button
Ілюстративне фото
Ми живемо в час, коли медицина займає одні з перших рядків в стрічках новин. Ковід показав нам всім, що без якісної медицини дуже тяжко жити. Як завжди в період кризи перевіряється відповідність людей займаним місцям, перевіряються їх професійні навички, тощо.

Так в кінці березня 2021 року в Києві був скандал спровокований керівником київської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2. Тоді керівник Леся Дрофа відмовилася приймати хворого на ковід, мотивуючи це рішення тим, що немає чим лікувати. Але як тоді пояснили в Укрзалізниці, що керівник прийняв не правомірне рішення та йому винесли догану. Проте пройшло пів року, але скандали довкола цієї клініки не вщухають.

В Укрзалізниці в структурі є 8 лікарень в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові. Вони надають медичні послуги залізничникам та іншим верствам населення. Ми вирішили порівняти показники роботи лікарень. Для порівняння взяли такі ключові показники як кількість операцій, кількість заповнених декларацій, кількість платних послуг та виконання фінансового плану. Як виявилось за всіма ключовими показниками київська клінічна лікарня №2 виявилася найгіршою серед усіх залізничних клінік.

Кількість операцій

В штаті лікарів ККЛ2 – 50 працівників хірургічного профілю. Проведено 960 операцій на рік, що складає близько 1,6 операції на 1 хірурга в місяць. Що само по собі дуже мало.

Для порівняння в інших київських залізничних лікарнях зовсім інша. Зокрема ККЛ №3 провела 1455 операцій, у штаті лікарні 8 хірургів, що становить 15 операцій на 1 хірурга у місяць. Це у 15 разів більше ніж у скандальній другій київській клінічній лікарні. ККЛ3 На одного хірурга 100 операцій у рік, що складає 8,3 операції у місяць на 1 хірурга.

Для порівняння інфографіка по деяким залізничним клінікам

Найменша кількість підписаних декларацій з пацієнтами

Ще одним із показників які говорять про незадовільну роботу лікарні на сьогоднішній день є робота з підписанням декларацій між лікарем та пацієнтом по наданню первинної медичної допомоги. Цифри знову говорять не на користь керівництва ККЛ№2. Робота по деклараціям повністю провалена. Від пацієнтів часто доводиться чути, що лікарі дозволяють вести себе по-хамськи. Як наслідок лікарня пасе задніх серед всіх залізничних лікарень по цьому показнику.

Кількість укладених декларацій ПМД станом на 30.06.2021 становить 390 декларації на одного лікаря. У порівнянні з Київською клінічною лікарнею №3 середня кількість декларацій на 1 лікаря складає 600 декларацій на одного лікаря, у Дніпровській клінічній лікарні цей показник дорівнює 690 декларацій/лікаря. Різниця в 176%. Відповідно присутня різниця і в тому скільки один лікар заробляє грошей для лікарні. Працівник поліклініки ККЛ№2 заробляє в місяць 730 гривен, у той самий час спеціаліст поліклініки ККЛ №3 заробляє у місяць 2868 гривен. Різниця у відсотковому співвідношенні складає 393%.

Кошти від НСЗУ

За І півріччя 2021 доходи від НСЗУ за пакетом по первинній медичній допомозі у ККЛ №2 склали 986 тис. грн. У свою чергу за пакетом по первинній медичній допомозі Київська клінічна лікарня №3 отримала 2100 тис. грн., Дніпровська клінічна лікарня – 2400 тис. грн, Харківська клінічна лікарня №2 – 2315 тис. грн. Від’ємна Різниця 230 %. Відповідно можемо сміливо говорити, що лікарня ККЛ №2 не працює на повну потужність. Про це говорять всі показники роботи.

Також в ККЛ №2 працює акушерське відділення, яке за складається з 30 ліжок. Це дає змогу забезпечити понад 1000 пологів на рік, натомість за показниками 2020 року, кількість пологів у ККЛ-2 склали лише 316. Це критично мало. Рекомендації ВООЗ та МОЗ говорять що в таких відділеннях небезпечно народжувати. Відповідно визначають закриття таких відділений.

Виконання фінансового плану

Таке бездарне управління лікарнею призводить до не виконання фінансового плану. Наприклад за І півріччя 2021 року становить 74%, що само собою є найгіршим показником серед 8-ми лікарень. Дві інші київські залізничні лікарні перевиконали план: ККЛ No3 – 131%, а ККЛ – 104%.

Дохід від надання платних послуг

За перше півріччя Дохід від надання платних послуг у Київській клінічній лікарні №2 склав 6 702 тис. грн. Разом з цим, Львівська клінічна лікарня за надання платних послуг та роботу зі страховими компаніями отримала дохід у розмірі
10 070 тис. грн. Показники разюче відрізняються. Це може свідчити, що в лікарні можуть надаватися платні послуги в обхід офіційних платежів. Адже в інших лікарнях цей показник вищий.

Не виконання плану лікарнею змушує Укрзалізницю коригувати свої економічні розрахунки на рік. Адже якщо десь не доотримано коштів від запланованої кількості, то відповідно хтось змушений їх покрити.

Ми проаналізували основні показники роботи київської клінічної лікарні №2 в порівнянні з іншими залізничними клініками і сміливо можемо говорити що це найгірша залізнична лікарня. В чому причина? – напевно що в керівництві, яке за більше як 15 років втратило мотивацію і не хоче працювати відповідно до нових викликів часу. Саме керівник має бути тим капітаном корабля, який веде своє судно в далеке плавання. Саме від керівника залежить мотивація працівників та ефективність їх роботи кожного дня.

 Тому не професійна робота керівника ККЛ №2 насправді веде до втрати кваліфікації лікарів, негативного іміджу лікарні, зниження інвестиційної привабливості та повного знищення лікарні.

Керівництво не може мотивувати своїх працівників. Це погане керівництво.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі