Книгарня “Є” збільшує кількість російськомовних книг в мережі, бо так вигідніше

15 вересня 2020 Життя, Львів, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Відома мережа книгарень "Є" втрапила у мовний скандал. Виявилось, що мережа торгує книжками російського видавництва "Альпина Паблишер", за співпрацю з українською "донькою" якого торік «Книгарня «Є» закликала бойкотувати онлайн-маркет Yakaboo.

Як повідомляє журналіст Степан Грицюк, “Є” видалила з сайту засудження співпраці з РФ та заявила, що збільшує кількість та асортимент російськомовної продукції в свої мережі і пояснила це економічною доцільністю.

У свою чергу, на сторінці у Фейсбуці книгарні опубілкували допис, у якому пояснюют ситуацію, що склалась.

“Давайте відверто оцінювати ситуацію, що склалася станом на 2020 рік:

1. Якщо не враховувати мережу книгарень Є, 50-70% в обороті великих книготорговельних структур складає російська книга (як імпортована так і видана в Україні).
2. Головною причиною просування ритейлом російської книги є привабливі умови (більша маржа)
3. Можливість створювати привабливі умови визначається у першу чергу перевагами у собівартості російського продукту у порівнянні з українським (менша вартість авторських прав та перекладу на один примірник)
4. Російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави у просуванні свого продукту в Україні.
Нескладно передбачити, що в цих умовах сегмент україномовної книги поступово стискатиметься, українські видавці будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російською – всупереч власному бажанню”, – йдеться у заяві.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі