Колишні беркутівці беруть участь у придушенні протестів у Білорусі

03 грудня 2020 Політика, Світ
Share Button
Фото: TASS
Колишні бійці розформованого українського спецпідрозділу Беркут беруть участь в придушенні мирних антиурядових протестів у Мінську.

Про це розповідають у розслідуванні  білоруського видання Новы час.

За інформацією журналістів, беркутівці після перемоги Революції Гідності з сім’ями втекли в Білорусь, де отримали притулок і роботу в мінському ОМОН.

За даними видання, це не остаточний список колишніх беркутівців, яких диктаторський режим Олександра Лукашенка найняв для свого захисту.

«Режим Лукашенка перебуває на одному рівні з державою-агресором РФ, для якої демократичні перетворення в Україні та Білорусі є реальною загрозою. Саме заради нейтралізації цієї загрози Росія залучила до свого репресивного апарату більшу частину бійців-утікачів Беркута», — резюмують розслідувачі.

У Білорусі після сфальсифікованих президентських виборів не припиняються масові акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка, який править країною з 1994 року, жорстко придушуючи опозицію і незалежні засоби масової інформації.

Журналістам вдалося ідентифікувати щонайменше чотирьох колишніх українських силовиків у лавах білоруського ОМОНу:

  • Сергій Панасенко — брав участь в розгоні протестів в 2017 році і в затриманні айтішника Олександра Кувшинова в Мінську 15 липня;
  • Сергій Гавриляк — брав участь в затриманні анархіста Рамана Халілова в Мінську в 2017 році;
  • Анатолій Примак — проходить як свідок у справі білоруського громадського активіста Миколи Дєдка.
  • Дмитро Анцупов — упізнаний в білоруських пропагандистських сюжетах про ОМОН, згідно з даними телеграм-каналу Кібер-Партизани, він обіймає посаду інспектора відділу спеціальної підготовки ОМОН в Мінську.

Підконтрольні Лукашенкові силовики застосовують проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати. Тисячі білорусів були затримані, сотні постраждали. Число жертв силового розгону протестувальників приховується.

Білоруський диктатор відкинув будь-які поступки і спроби діалогу з протестувальниками і опозицією, неодноразово заявляючи, що за хвилею протестів стоять західні сусіди Білорусі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі