Колишнього президента Ватиканського банку засудили до 9 років ув’язнення

23 січня 2021 Кримінал, релігія
Share Button
Анджело Калоя. Фото ілюстративне
Ватиканський суд засудив колишнього главу папського банку Анджело Калоя та колишнього адвоката банку до дев’яти років ув’язнення за відмивання і розкрадання коштів у великих розмірах.

Про це повідомляє “Релігійна правда”.

81-річний Анджело Калоя, який очолював Інститут релігійних справ (IOR), – як офіційно називається банк Ватикану, – та колишній адвокат 97-річний Габріеле Льюццо були засуджені до восьми років та одинадцяти місяців ув’язнення.

Третій фігурант справи – колишній генеральний директор IOR Леліо Скалетті з тих пір помер.

Син Льюццо, Ламберт, також був визнаний судом винним як помічник у кримінальних справах та був засуджений до п’яти років та двох місяців ув’язнення. Адвокати Калої заявили, що оскаржуватимуть вирок. Позов щодо сумнівних угод із нерухомістю, в результаті яких із рахунків зникли мільйони євро, розпочався у травні 2018 року.

Як показало потім розслідування, в період із 2001 по 2008 рік генеральний директор банку та два італійські юристи, – батько і син, які були консультантами банку Ватикану, використовували наступну схему: вони організовували продаж об’єктів нерухомості, що належали банку в Римі, Генуї і Мілані, але в звітності вказували набагато меншу суму, ніж ту, за яку об’єкт був проданий в дійсності.

Протягом цього періоду було продано 71 відсоток майна Ватиканського банку, і згідно з підрахунками вони завдали шкоди IOR на 57 мільйонів євро.

З них у 2014 році влада Ватикану вилучила 17 мільйонів євро, які знаходились на рахунках IOR Калої та Льюццо, та ще 10 мільйонів євро на швейцарському рахунку Льюццо.

Суд у першу чергу зобов’язав засуджених сплатити 23 мільйони євро збитків.

До 2009 року Калоя очолював Ватиканський банк протягом близько двох десятиліть.

Махінації з майном IOR виявилися після виборів Папи Римського Франциска, коли архієпископ доручив міжнародній аудиторській фірмі провести поглиблене розслідування IOR, таким чином продовживши попередньо розпочату перевірку Ватиканського банку.

Згодом, у 2014 році, IOR подала скаргу на своїх колишніх керівників до прокуратури Ватикану.

Заснований у 1942 році, Ватиканський банк протягом усієї своєї історії був центром резонансних скандалів, включаючи зв’язок із сицилійською мафією. На сьогодні він не має нерухомості, а 5000 підозрілих його рахунків були закриті.

Наразі судова влада Ватикану розслідує ще одну справу щодо майнового скандалу, яка також може закінчитися судовими процесами: підозріла купівля елітної нерухомості в Лондоні державним секретарем (урядом) Святого Престолу, завдяки якій італійські посередники отримали неабияку комісію.

У понеділок суд також оголосив, що найближчим часом винесе рішення по справі італійської радниці Сесілії Мароньї, якій секретаріат Ватикану перерахував півмільйона євро на банківський рахунок у Словенії за те, що вона нібито була посередником у справі звільнення викрадених священників в Африці та Азії.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі