Командувач ВМС Німеччини подав у відставку після скандальної заяви про Крим

23 січня 2022, 08:51 Політика
Share Button
Фото: AP Photo
У Міноборони Німеччини відхрестились від його заяви, а сам політик пояснював, що це його особиста думка, а не офіційна позиція.

Командувач ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбах, який заявив, що окупований Крим ніколи не повернеться в Україну, подав у відставку. Про це пишуть німецькі видання Bild та Deutsche Welle.

З березня минулого року 56-річний Кай-Ахім Шенбах очолював Військово-морські сили Німеччини, однак тепер залишає свій пост. За даними ЗМІ, міністерка оборони Крістіне Ламбрехт вже задовольнила його прохання про звільнення.

Кай-Ахім Шенбах 22 січня заявив, що “Кримський півострів втрачений, і він ніколи не повернеться”. За його словами, наразі Україна не може виконати вимоги щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу, оскільки її частина окупована. 

Також, на думку Шенбаха, мета Путіна полягає не в тому, «щоб мати маленьку смужку української землі», а в тому, щоб розколоти Євросоюз і домогтися поваги, “якої він вимагає і, ймовірно, навіть заслуговує”.

У МЗС України заявили, що вважають висловлювання Шенбаха “категорично неприйнятними”, а Кримський півострів може бути втрачений “лише в уяві німецького віцеадмірала”. Відомство вимагало публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі