“Комунальні ліси потрібно повернути громадам”, – Василь Курій

15 травня 2020 Львів, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Ліси, які сьогодні є в користуванні Львівської облради та її КП «Галсільліс», потрібно повернути громадам. Це забезпечить стабільні надходження в бюджет ОТГ та сприятиме зменшенню незаконних рубок. Про це під час сьогоднішнього брифінгу розповів активіст Василь Курій.

До жовтня 2020 року в Україні змінять територіально -адміністративний устрій та збільшено кількість ОТГ.

Як вважає львівський активіст Василь Курій, зважаючи на зміни, діяльність КП “Галсільліс” стане недоцільною і комунальні ліси треба передати у власність терироріальних громад.

«Функціонування комунального підприємства Львівської обради «Галсільліс» стає недоцільним. Адже усі його 18 дочірніх підприємств мають прив’язку до теперішніх районів, – каже Курій. – Не секрет, що  за останні роки «Галсільліс» перетворився у злісного порушника законодавства України, що завдає збитків довкіллю та економіці країни. У його мафіозній системі задіяні правоохронці, чиновники, екологи, інші служби. Настав час покласти цьому край. Ліси, що належать українському народу, мають приносити зиск громадам, а не збагачувати чиїсь кишені».

До слова, як зазначив активіст, 5-ту частину усіх лісів Львівщини обласна рада привласнила незаконно.

«8 лютого 2000 року депутати прийняли Рішення «Про створення  КП «Галсільліс», а наприкінці 2000-го  передали його дочірнім підприємствам земельні ділянки в постійне лісокористування. Облрада тоді опиралася на рішення сільських рад про передачу в користування лісів «Галсільлісу. Але як ці рішення виникали? Знаю випадки, коли керівники з області та району просто змушували сільських голів їх протягувати на сесіях.  Когось здурили, когось налякали, інших купляли. Були такі, що не дали рішення, але про це змовчали, – розповів Курій. – Так був створений ручний комунальний лісгосп обласної ради. Покликаний обслуговувати місцеві політичні еліти».

Зі слів Василя Курія, приблизно 50 ОТГ, на території яких є ліси «Галсіллісу», можуть створити свої невеликі лісові комунальні підприємства.

«Зараз в «Галсільлісі» працює понад пів тисячі людей. Після реформи достатньо буде 120-150. Бухгалтерські послуги може надавати бухгалтерія ОТГ, юридичні – юрист ОТГ, охорону лісу забезпечувати охоронна фірма. Господарську діяльність  – рубки, догляд та інше – здійснюють 2-5 лісорубних бригад. І охоронні фірми, і лісорубні бригади створюють та реєструють місцеві підприємці. Усі контракти на проведення робіт вони отримують через “Прозорро”. Так ми забезпечуємо робочі місця, податки від ПДФО», – каже Курій.

Якщо ліси вдалось би передати у власніть ОТГ, то це сприяло б більшому контролю за рубкою деревини. Контроль здійснювали б місцеві депутати та жителі.

Курій просить голову ЛОДА Максима Козицького створити робочу групу з вивчення цього питання. Звертається також до жителів області, депутатів місцевих рад, сільських та міських голів, голів ОТГ, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, керівництва області, народних депутатів закликом долучатися та підтримати передачу комунальних лісів громадам.

«Коли людям дозволили створити ОТГ – дали можливість відчути себе господарями. Але ми маємо ще затребувати ресурс для цього.  У гірських районах ліс – це наша нафта, газ, наша рілля, це територія, де ми можемо вести господарку. І заробляти кошти на освіту, культуру, охорону здоров’я», – каже Курій.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі