Конфлікт за землю у Самборі: священник розповів деталі

30 червня 2021, 16:45 Життя, Львів
Share Button
Скріншот з відео
У Самборі виник скандал через землю довкола новозбудованої церкви. Жінка, що живе поруч намагалась не пропустити будівельну вантажівку на територію поблизу храму.

Більше про це ми писали у нашій публікації “У Самборі священник з жінкою ледь не побились через землю. Відео”.

На відео видно сам конфлікт та словесні перепалки. “Діло” звернулось за коментарями до обох сторін. Однак, роз’яснити журналістам ситуацію захотів лише священник.

“Отож відрізки відео, які ви поширили, є короткими уривками, вирізаними з відео, загальною тривалістю майже 8 хв, що було зняте 09 червня за відомою Вам адресою. Як виглядає, з відео були вибрані неоднозначні моменти, додані емоційно підсилені титри з наклепницьким змістом та оприлюднено матеріал на доступному для авторів ресурсі, який не відзначається ані об’єктивністю, ані високою репутацією в м. Самборі. Таким чином, поширені уривки є відвертим наклепом та виглядають спробою зганьбити мене, принизити мою репутацію, а відтак і репутацію Церкви”.

Також отець Андрій розповів передісторію конфлікту:

“Щодо самого інциденту, який відбувся на початку червня, можу повідомити наступне. На території храму, що будується, впродовж травня і червня я очолював для місцевої парафіяльної громади богослужіння, звані Молебні. Тому ввечері 09 червня я був біля храму. Після Молебня на ділянку мали завезти машину глини. Зазначу, що земельна ділянка, як Ви бачили з кадастрового реєстру, виділена під забудову Церкві. Побачивши машину, жінка, яка на незаконних підставах будує будинок по сусідству, вирішила перешкодити. Дозвольте пояснити. Її крики і поведінка не були чимось новим. Вона й раніше конфліктувала зі священниками. Крім того, в неї існують конфлікти практично з усіма сусідами. Так що, дуже прикро, але доброго слова почути про неї в тому районі міста складно. Більше того – вже раніше вона захопила кілька метрів церковної ділянки, поставивши свій паркан, але хотіла захопити ще кілька (зрештою після нашого інциденту, вночі чи на сам празник Вознесіння 10.06, вона і справді продовжила паркан). Отож, коли вона почала кричати до водія, що не дасть висипати глини, я не сильно здивувався, і попросив не починати конфлікт, бо водій має просто висипати глину там, де й раніше. У розмові, що зав’язалася, я, на превеликий жаль, не стримався від кількох саркастичних слів, які й виклали в мережу, вирізавши з повного відеофрагменту. Дуже шкодую та прошу в милостивого Бога прощення за сказане, бо для багатьох це може стати причиною зневаги цілої Церкви. Разом з тим в моїх словах не було жодного наміру спричинювати якоїсь шкоди жінці, а висловлювання були виключно саркастичними.

Коли водій включив задній хід, жінка, імовірно, вирішивши діяти рішучіше, підійшла та встала позаду в сліпій зоні машини. Я гукнув, щоби відійшла, бо машина може її збити. Її також побачив хлопець, що був з водієм, закричав водієві і той різко загальмував. Не впевнений, але можливо, задній борт справді торкнув жінку в плече, і вона сіла на купу глини, яка була насипана там раніше. Навіть по її реакції на відео годі сказати, що вона сильно тим перейнялася. Побачивши її на землі, я підійшов, щоби підняти, та відвів її з-під машини в сторону. В тому часі я чітко пояснив свої дії, сказавши, що не дам,щоби її переїхала машина. На слова дівчинки, що вона переживає за бабусю, я запевнив, що також переживаю і не хочу неприємностей. Зрештою, ця розмова зафіксована на відео. В тому часі я жінки не тримав, але й не давав знову зайти під машину. Тоді вона пішла до водія, що видно навіть на оприлюднених уривках. Побачивши, що вона щось кричить до водія, я також підійшов і відсторонив її від автівки, за що заробив гучний ляпас. Шкода, що цього моменту не зафіксували на відео, але там видно, як від несподіваного удару я відвернув голову праворуч. Побачивши це, водій вирішив не загострювати конфлікт та поїхав геть, як і я.

Таким чином, звинувачення в побитті та нанесенні інших тілесних ушкоджень цілком безпідставні. Зрештою поліція відкрила відповідне провадження і винесе своє рішення”.

Нагадаємо, родина жінки звинуватила священика у “нанесенні тілесних ушкоджень жінці-вдові, матері героїні 8-ми дітей на очах 11 річної онуки”

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі