Конструкторське бюро у Дніпрі обслуговувало енергоб’єкти Росії в Криму

27 вересня 2021 Життя
Share Button
Фото: СБУ
Бюро займалося модернізацією об'єктів енергетичної інфраструктури Криму. Зокрема, зловмисники займалися реалізацією низки проєктів на теплових електростанціях. Вартість лише одного з контрактів з урядом Росії становила близько 260 мільйонів рублів (3,5 мільйона доларів).

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що компанії діяли не напряму: щоб обійти український закон і не співпрацювати з окупаційною владою, вони створили декілька компаній в Росії, які були формальним прикриттям цієї діяльності. Ці компанії брали участь у тендерах та укладали угоди щодо реконструкції енергетичних об’єктів Криму.

Під час обшуків співробітники СБУ знайшли технічну документацію щодо робіт в окупованому Криму, платіжні картки російських банків та печатки утворених в Росії афілійованих компаній.

Слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України.

За це загрожує позбавлення волі на строк від 6 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. Наразі правоохоронці проводять експертизи та планують повідомити причетним людям про підозри.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі