Концесією українських залізничних вокзалів цікавляться компанії з Франції та Італії

28 лютого 2021, 23:25 Економіка
Share Button
Фото з відкритих джерел
Також є інтерес з боку українських компаній.

Європейські залізничні оператори демонструють інтерес до концесії залізничних вокзалів в Україні.

Про це в інтерв’ю ЦТС повідомив виконуючий обов’язки члена правління “Укрзалізниці”, керівник “Пасажирської компанії” Олександр Перцовський.

На запитання, на якому етапі проект передачі в концесію залізничних вокзалів, Перцовський сказав: “Ми визначили 7-8 потенційних партнерів – міжнародних і місцевих. Було кілька європейських операторів залізничних вокзалів – Франція, Італія, кілька великих українських девелоперських компаній, зокрема, з регіонів”.

«Буде розроблено подальше техніко-економічне обґрунтування. Концесія – це тривалий процес, але він йде”, – додав топ-менеджер.

Нагадаємо, в січні міністр інфраструктури України Владислав Криклій повідомив, що передача станції в концесію, швидше за все, буде у форматі 1-1 – одна велика станція і одна менша. Кріклій зазначив, що мова йшла про шість станцій.

«Ми плануємо зараз київський з вінницьким вокзалом. Потім маємо Миколаїв, Дніпро, Харків і Чоп. Що стосується цих об’єктів, ми все ще вивчаємо, наскільки краще їх можна зібрати в такому форматі 1-1. Можливо, Чоп буде в парі зі Львовом, тому що це логічно, враховуючи локацію», – сказав Криклі.

Раніше серед станцій, які першими планують передати в концесію, також називали залізничний вокзал у Хмельницькому.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі