Корея допоможе знешкоджувати радіацію на Чорнобильській АЕС

27 жовтня 2020
Share Button
Фото ілюстративне
Чорнобильська АЕС домовилася з Корейським інститутом досліджень атомної енергії (KAERI) про дезактивацію радіоактивних фрагментів бетону та металу на атомній електростанції.

Відповідну угоду нещодавно підписали на Чорнобильській АЕС, повідомиляє Держагентство з управління зоною відчуження.

За словами заступника директора технічного (з поводження з радіоактивними відходами) Олександра Скомарохова, у рамках цієї угоди представники ЧАЕС за технологіями KAERI та за погодженими з KAERI процедурами виконають дезактивацію фрагментів бетону та металу, які мають радіоактивне забруднення широким спектром випромінювальних елементів.

“Це взаємовигідне співробітництво. KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні. Водночас Чорнобильська АЕС, виконуючи виведення станції з експлуатації, постійно шукає засоби та технології, які дозволять, з одного боку, якісно виконувати дезактивацію матеріалів, а з іншого – істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в цьому процесі. Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології”, — додав він.

Під час проведення випробувань, які триватимуть до кінця 2021 року, буде дезактивовано елементи з відомими характеристиками забруднення, зокрема бетонні фрагменти конструкцій, а також металеві пластини з нержавіючої й вуглецевої сталі, шляхом пінної дезактивації.

У разі позитивних результатів випробування Чорнобильська АЕС отримає додаткову до наявних технологію дезактивації з правом використання виключно на промисловому майданчику станції.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі