Коронавірус швидко заражає всі поверхні

08 червня 2020, 18:01 Здоров'я
Share Button
Фото: ілюстративне
Згідно з проведеними дослідження, якщо сліди коронавірусу з'являються на лікарняній каталці, то протягом 10 годин вірус з'являється на половині усіх поверхонь лікарні.

На заражених поверхнях він зберігається не менше 5 днів. Це свідчить про недооціненну небезпеку контактного зараження коронавірусом, повідомляє МедикФорум.

До останнього часу вчені говорили, що здебільшого зараження вірусом, що викликає COVID-19, відбувається повітряно-крапельним шляхом, тобто в результаті кашлю, чхання, розмов або дихання інфікованих. На частку контактного зараження залишалося не так багато заражень, але тепер це спростовує дослідження вчених з Великобританії. Їх робота була опублікована в Journal of Hospital Infection, і вона показала, що якщо сліди коронавірусу з’являються на лікарняній каталці, то протягом 10 годин вірус виявляється на половині всіх поверхонь лікарні. Він зберігається там протягом 5 днів.

Замість того щоб використовувати власне вірус SARS-CoV-2, дослідники застосували штучно розмножений фрагмент ДНК вірусу, інфікуючого рослини і який не є небезпечним для людей. Ці частинки додали в 1 мм води, щоб зберегти концентрацію, що спостерігається в респіраторних зразках пацієнтів з SARS-CoV-2. Дослідники помістили воду з ДНК вірусу на каталки в ізольованій кімнаті лікарні. Це приміщення для пацієнтів з високим ступенем ризику зараження. Потім протягом наступних 5 днів вчені брали аналізи з поверхонь по всій лікарні.

З’ясувалося, що вже через 10 годин після первинного приміщення зразків вірусу на каталку генетичний матеріал поширився на 41% (!) поверхонь в лікарняному закладі, починаючи від інших каталок, дверних ручок і підлокітників в кімнаті очікування і закінчуючи дитячими іграшками та книжками в ігровій зоні. Через три дні кількість заражених поверхонь зросла до 59% і лише на п’ятий день опустилося до 41%. Дослідження показують важливу роль, яку поверхні відіграють в справі передачі вірусу. Вчені в черговий раз підкреслюють, наскільки важливо проводити дезінфекцію всіх поверхонь і ретельно мити руки. 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі